Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 29, 2024 12:15 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 133 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 8:19 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juun 14, 2009 7:10 pm
Postitusi: 10
Asukoht: Kodavere,Tartu, Tallinn
Tervitus
Tasapisi saab oma vanarauda kõpitsetud. Teab mis vana, kuid paneks turbo peale. Räägitakse tzehhi turbost C14, samas on olemas ka venelasel turbo. Seal kollektorite erinevus. Mingi aeg pani taanlane russile turbot. On keegi ise kokku puutund antud teemaga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 8:36 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Turbo on pandud peale. JA rutuga maha võetud. Mul maal paarkilomeetrit eemal üks hull pani. Lõpuks ei suutnud ära vanduda. Turboga lammutas ta mootori nii pilbasteks, et lõpuks omanik kandis mootori maha. Ausalt ma ei ole varem näinud, et masinal kahest kohast korraga vända pooleks keeras. Teisalt oli käimaris koheselt probleemid.

Üldselt on nii, et kui turbo peale paned korja eelnevalt paarkend kilo remondiraha tagataskusse. Sest turboga käib mootoril traktorist jõud üle ja ükski vene detail enam vastu ei pea. Alusta esiotsast lõpeta taga.
MTZ82le on see turbo suurim nuhtlus. Üheotsa pilet venemaale selle teo eest.
SAmas kui remontida meeldib anna vaid tuld.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 9:11 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2008 8:29 pm
Postitusi: 209
Asukoht: saaremaa
ei ole jah se asi nii hull et niikui viimase turbopoldi kinni keerad siis kolbe hakkab lendama ....töötavad need russid turbodega ilusti ,ei ole neil häda miskit


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 9:33 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Ei ole need asjad nii hullud midagi kui Raivol on juhtunud.Endal pandud vene tkp-5 uuele 243 mootorile,pump käis pumbamehe käest läbi kes pani küttekoguse paika.Rõhku annab 0,4bar.Kui palju hobuseid juurde tuli ei oska pakkuda aga nt.künniga kannatas käigu kõrgemaks küll panna ja selle arvelt pöördeid madalamaks lasta.
Meie kandis pandud ka kasutatud mootorile ja pole veel mingit muret olnud.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 15, 2009 1:17 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juun 14, 2009 7:10 pm
Postitusi: 10
Asukoht: Kodavere,Tartu, Tallinn
Ma olen kuulnud ühte ja teist. Üks väidab et hea, teine väidab et paha. Sama ka enne turbot õlifiltri paigalduse kohta. Türil pandi uutele russidele turbod peale ja filter kindlalt vahele. Samas küsin türilt filtrit siis mehed justkui ei tea asjast midagi, et piisavat ka tsentrifuugist, aga see ju jama jutt.
Sel tzehhi turbo komplektil polevat nimelt filtrit kaasas ja õli lisamise toru ,(kust õli karterisse valatakse) sest sealt lastakse turbost väljuv õli tagasi.

Mul oma masinal hetkel uued pihustid, pumbad jne, ei tahma ega tossa välja arvatud talvel esimese käivitumisega tuleb kergelt sinakat vinet. Samas kolhoosi ajal keerati pumpasid peale et rohkem nefti läbi läheks ja töötunde ette tuleks, masinad suitsesid justkui masuudi katlad. Sai siis nähtud küll mtz te, t100, t130 (jossif) ja t150 kel võidu pumpade kruttimisest onu keps tuli vaatama, et kes see mees rooli taga on?

Samas on turbosid 3 varianti 82 mootorile (vähemalt mis mina tean, äkki keegi teab omalt poolt lisada)
1. Vene turbo TKP , turbo asub kollektori kabiini poolses osas, küljelt välja
2. Tzehhi C14, asub kollektori 2 ja 3 silindri kohalt, üles välja
3. Taanlase mingi mudel, kollektori kabiimi poolt, otsast välja

Millegi pärast ei kahtle ma turbo peale paneku õnnes. Aga jään siiski veel tiba tarku mõtteid kuulama.


Viimati muutis margusmtz, Esmaspäev Juun 15, 2009 2:57 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 15, 2009 1:38 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
margusmtz kirjutas:

Mul oma masinal hetkel uued pihustid, pumbad jne, ei tahma ega tossa välja arvatud talvel esimese käivitumisega tuleb kergelt sinakat vinet. Samas kolhoosi ajal keerati pumpasid peale et rohkem nefti läbi läheks ja töötunde ette tuleks, masinad suitsesid justkui masuudi katlad. Sai siis nähtud küll mtz te, t100, t130 (jossif) ja t150 kel võidu pumpade kruttimisest onu keps tuli vaatama, et kes see mees rooli taga on?



Teada tundes eestlasi, on koonerlus enamike jaoks sünonüüm. Ja täitsa võis olla nii, et topiti mingi suurema masina turbo peale. Ma käisib vaid vaest masinat ise kaemas kui teda laiali lammutati. Tegemist oli siis majandist saadud mtz82ga madala kabiiniga, d240 mootori ja põllumajandusliku käigukastiga.


margusmtz kirjutas:
Samas on turbosid 3 varianti 82 mootorile (vähemalt mis mina tean, äkki keegi teab omalt poolt lisada)
1. Vene turbo TKP , turbo asub kollektori kabiini poolses osas, küljelt välja
2. Tzehhi C14, asub kollektori 2 ja 3 silindri kohalt, üles välja
3. Taanlase mingi mudel, kollektori kabiimi poolt, otsast välja




Eri turbodega soovitaks ise kaeda ka seda, kuidas tema istumisega on kapoti all. Et midagi jõhkralt lõhkuma ei peaks. Teisalt uuri ka ühekõrvaga kuidas uusi varuosi saab. KUigi uue turboga enamjaolt 99,9% matab see turbo enne traktori maha kui vastupidi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 15, 2009 6:35 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Aa filtriga nii et sai pandud smd oma,sellel klapp sees ja ei lase õli tagasi kui mootor seisab.Ilma filtrita on raamatu järgi käsk enne surve üles lasta ja siis küte järgi :?:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 7:50 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Tõstataks teema uuesti. Küsimus selline - kas vene NIVA turbo istub koos kollektoriga üks-ühele russile?

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 9:43 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Ei istu...
Russal on kollektor kolmest kohast plokikaane küljes kinni, Nival on neljast - ühel kolm, teisel neli väljalaske ava. Niva turbo ei istu Russi kollektori otsa, turbo on suurem (enam täpselt ei mäleta ~30mm pikem vist) Teed vahe flantsi, siis saad külge. Kui sul russal esilaadur on, siis ei mahu ta ka ära...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 5:51 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
teema jätkuks: endal kah (tsehhi) turbo juba 6 aastat D243 mootoril peal olnud. Mootor ostetud uuena, turbo lisatud peale sissetöötamist. Kütte etteanne sai regullitud silma järgi, st pöördeid andes korstnast musta suitsu eriti ei tule. Mootoris on kasutatud algusest peale lääne õlisid, eraldi turbofiltrit pole. Masinat just hellitanud ei ole aga üle koormanud ka mitte. Seni töötab väga hästi (ptüi 3x üle õla).

Tehas ei soovita ka turbo lisamist vanematele, kui 243 mootoritele. Ei ole küll päris kindel, kuid uuematel mootoritel on vända õlitussüsteem veidi paremaks ehitatud, vanadel kippus jah neid murdma.

Ja veel: see, et keps küljelt välja lendab, on peamiselt selle süü, et mootoripõõrdeid on juurde keeratud. Kui siis väntvõll veidi tasakaalust väljas ka juhtub olema - no selleks pole turbot vajagi, et keps tere annaks. :)

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 7:32 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
Ma muretsesin kõige tavalisema - TKR-6. Mootori tüüp on ka kõikse vanem - D-240.
Veidi boheemlaslik selle traka suhtes ehk olen, aga küll ta lippab, mootori remont on nagu nii varsti tulemas, ehk siis vahet pole kas jookseb kokku või mitte...

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 8:06 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 3:52 pm
Postitusi: 49
Asukoht: raplamaa
Mul MTZ 82 aastast 1981, peale pandud TKR-7, nüüdseks 9 aastat töötanud, pole küll probleeme olnud ja kütust on peale keeratud ikka nii et must väljas. Ise mõtlen vaikselt suurema turbo peale. Mootor D-240.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2010 9:50 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
TKR-6 on venelasel kõige suurem russi turbo, lisa modifikatsioone on ka (TKR-6.5). TKR-7 peaks olema juba NIVA turbo.

Ma ei ole küll spetsialist sellel alal, aga mida see suurem turbo annab!? Silindri maht on ikka sama suur. Välja tulevate gaaside kogus on ka sama, SMD17 mootori gaaside ja D-240 mootori välja lase on väga erinavad. Suuremat turbot liigutab siis ju vaat, et halvemini kui väikest ja rohkem õhku ta ikka sisse ei peksa kui silindrisse mahub. Rõhk jääb ka vene turbodel enam vähem ühte kanti (Võib olla suurematel nagu 150 ja 700 juba midagi muud, ei tea, pole uurinud) - 0.75 at ja minu arust pole seal midagi vaielda - rõhku tõsta ei anna.

Lisan siia ühe lingi, kus iga üks saab uurida kui vajadust tekib nende turbode kohta - TKR-6

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 7:03 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kunagi kuskil siin oli neist turbodest juttu,siis kribasin kah ,panin oma 245 motole kah tkp7 peale, enne seda oli 6 ,natuke nagu tuli võimu juurde,see selleks aga põhjus miks ma selle panin oli see ,et see oli kohe naksti mul võtta ja osadel russidel on see ka tehasest peal olnud.Tkp6 käis mingi vaheflantsiga,7läheb otse kollektorile.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2010 10:04 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Ise lisasin turbo eesmärgiga kütet kokku hoida. Suurem mootori jõud on boonuseks. No sellega kaasneb loomulikult aja kokkuhoid, kuna saab kasutada kõrgemat käiku. Olen prooviks vedanud ka vene 5m laiust sügavkobestit (hanijalg tööorganitega), 10cm töösügavuse juures veab ära ka, kuigi bellakas on sellele masinale liialt kerge - rattad kipuvad palju tühja lööma.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 133 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.