Tänane kuupäev Neljapäev Mai 16, 2024 8:45 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 20, 2011 10:37 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 20, 2011 9:30 pm
Postitusi: 2
Tere,
Mure 82-ga järgmine.
Masinaga sai täna järjest 64 km( u 22 km/h) sõitu tehtud. Tallinnas Zellu mäest alla sõites tallasin uimaseid pidureid kahe jalaga ja pärast seda hakkas jama pihta.
Ootasin ristmikul rohelist tuld ja kohalt võttes kiirendades kostus masinast kõva ulgumise häält(kõlab käimakasti/reduktori ulgumisega sarnaselt) ja minek polnud ka sama. Sellist häält pole varem sellel traktoril kuulnud(samas masin olnud ka alles 2 nädalat ja sõitnud minukäes u 100 km/ 5-6 h). Jäin esimesel võimalusel seisma ja avastasin, et vabajooksu pole (kohe kui siduriga lahutasin aeglustus hoog ja seisma jäädes peatub koheselt/järsult, nagu oleks käsipidur peal). Mõtlesin, et pidur peal ja proovisin tagurdada(käigud vahetusid kenasti ja tagurpidi sõitis masin kenasti. Vabajooks oli ka olemas). Proovisin uuesti edasi sõita ja sama undamine ja raskem liikumine oli kohaltvõttes kohe platsis. Kuna järgmine võimalus seisma jääda oli u 1 km pärast sõitsin kõva ulgumise saatel selle km ära. Proovisin jälle tagurdamist(kõik sama, trakats sõidab tagurpidi nagu uus;))
Proovin erinevaid käike (madalatega kiirus väike ja müra suurem, ei saanud päris hästi aru, tundus, et sama).
Kuna väljas läks pimetaks ja rohkem kohapeal targemaks ei saanud jätkasin sõitu, kõva ulgumise saatel u 2 km ja parkisin masina sooja töökotta.
Vahetult enne parkimist olin sunnitud koha peal traktori ümber pöörama ja see nõudis edasi-tagasi nikerdamist, mille järel tundus, et viga kadus ja masinal oli ka edaspidi jälle vaba liikumine?
Avastasin et rool ei pööra sujuvalt vasakule-paremale, hetk hiljem oli jälle kõik korras ?(ei tea kas sellel on ulgumisega seos)
Kuna pole ennem russiga kokkupuuteid olnud, paluks pädevamate abi vea lahkamisel. Kas piduri peale jäämisel võib tulla ülalkirjeldatud ulgumine? või viga tasuks otsida kastist?

Nende 64 km jooksul sõitis masin kenasti ja sai tehtud ka peatus tankimiseks (tõsi sealt kohalt võttes tundsin miskit jõnksu/kolksu, nagu nuut viskaks üle, panin selle tanklas oleva teekatte aug süüks). Sama oli ka ülemiste ristmikul(kuid jälle ei osanud kahtlustada muud kui tee konarust)

Vot selline pikk ja sega jutt sai
Noor traktorist


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2011 6:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
No minul on 52-ga esisild SEES asfalgil sõites rool raske ja kkast teeb ka teistsugust häält. Kuna rataste ümbermõõtude tõttu (ilmselt inseneride möödalaskmine) russidel rataste veeremise kiirused kokku ei lähe, hakkavad tagumised rattad esimesi lükkama (esimesed käivad aeglasemalt ringi kui tagumised). Ehk siis hakkabki kastis pooma. Mina sõidan asfaldil ja kõvemal pinnasel esisild väljas. Ühesõnaga kui vähegi kannatab siis esisilda sisse ei lülita!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 4:44 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
hmm kas tegu vähe uuema russiga et automaatselt lülitab esisilla sisse pidurdades ehk siis kas esisild nupust või kangist. ma pakuks ka ise esisilla probleemi russil. minuteada kangiga variandil on 3 esisilla kangi asendit väljas, edaspidi vedu, ja ka lisaks edaspidi+tagurpidi äkki on kang sees ja ülemises asendis vms


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 5:06 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2010 10:42 pm
Postitusi: 52
Kõvema kiirusega isegi kruusateel sõites esisild sees kipub ka minu MTZ undavat häält tegema. Ega ta olegi nii mõeldud, vaja ikka sild välja võtta või panna automaadi peale. Kusjuures see ratastele jagunev ülekanne ei ole jah sünkroonis. Kui panna sild jäigalt sisse ja võtta käik välja, siis ega ta eriti veereda ei taha, väljavõetud sillaga hoopis teine asi.
Teemaalgataja võiks kontrollida, et kui niiöelda poob, kas sild on ikkagi välja lülitatud reaalselt. Kõige lihtsam vaadata seda kardaanidest. Kui on täitsa pinges ja edasi tagasi pöörata ei anna, siis sild sees.
Seda kolksumist võib aga kõvakattega teel sild sees põhjustada kardaani vahepukis olev sidur.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 11:08 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 20, 2011 9:30 pm
Postitusi: 2
Tänud Teile,
Undamine oli põhjustatud vedavast esimesest sillast. Kang oli keskmises asendis ja oli ennast ise tööle pannud(eile hommikul proovisn jääpeal ja siis oli vaiksem, lükasin ta alumisse asendisse ja trakats sõitis jälle normaalselt).
Nüüd teised asjad vaja teha
Mootor ei lähe üle 40c*
Kunkopa silindrid jooksevad(kas nene sisemiste tihendite mõõte on teada?Mõne tihendi ots lausa irvakil seal :D )
Kas remont manuali on ka siin foorumis elektrooniliselt olemas?
Tänan


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2011 11:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Soojaks mitteminemise variante vaata siit.
Kun kopa silindritele on olemas remontkomplektid. Aga neid on mitmeid, õige valimiseks pead täpselt teadma, mis kun sul ees on (08, 10 või veel uuem). Kõige kindlam on muidugi üks silinder laiali tõmmata ja siis vanad mansetid ja porikummid näpus poodi minna! Been there, done that!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:14 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Sept 30, 2009 12:57 pm
Postitusi: 52
Asukoht: Otepää, Tartu
Millise suurusega MTZ-82 esimesed ja tagumised rehvid peavad olema, et asi pooma ei hakkaks? Tahan oma 80-le panna all vedava silla, aga mul on taga vähe väiksemad ja laiemad rattad. Kui oluline põllul töötades see rehvide erinevus üldse on?

_________________
Aitan väiksemate transporditöödega!
www.ransar.ee
info@ransar.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 12:33 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 17, 2010 2:18 pm
Postitusi: 48
Muideks MTZ traktorile on poomine tehasest sisse kodeeritud.Esisild on 10 prossu aeglasem.Ja seda esisilla automaatse sisselülitamise pärast.Jaotuskastis on tal rullidega vabajooksu sidur.Nagu jalgratta tagarumm põhimõtteliselt.Nüüd kui tagarattad hakkavad läbi libisema siis vabajooksusiduri korpus hakkab rummust kiiremini pöörlema ja rullid surutakse vedrude abil väljalõigete kitsamasse ossa. Selle tulemusena rummu ja korpuse kiirused ühtlustuvad ning esisild hakkab vedama. Eriti rasketes oludes saab liughammasratta abil esisilla jäigalt sisse lülitada.Siis siduri läbilibisemine puudub ja traktor hakkabki esisilda ees lükkama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2011 2:40 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 02, 2011 11:37 pm
Postitusi: 3
Aga kas esisilda võib sõites sisse tõmmata ilma sidurit vajutamata või peaks ikka seisma jääma või siis vähemalt sidurit kasutama ja siis sisse tõmbama?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2011 7:51 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
nu ma arvan et paha ei tee kui seistes lülitad aga saab ilusti ka sõidupealt lülitada aga siis tasuks jälgida et tagumised rattad ei kraabi oleks enamvähem sünkroonis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2011 12:08 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kohapeal seistes ei pruugi nuuti minna. Kindlam ikkagi väikesel kiirusel lülida.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 19, 2011 6:17 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 02, 2011 11:37 pm
Postitusi: 3
Tänud , nii olen ma teinud ka!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 91a ulub
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 20, 2011 12:28 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kui lülitus ei hambu siis võib nõksa edasi/tagasi lasta. Ise lülitan ikka kohapeal sisse.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.