Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 29, 2024 9:14 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 73 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 2:47 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2008 3:38 pm
Postitusi: 31
Akki valgustad kust seda powerit siis juurde saab keerata


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 7:05 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
TOZike kirjutas:
taurest sain siis vajaliku info- kust ja kuidas juurde keerata. Lisaks see, et keera palju tahad- peaasi et päikest ära ei varjuta. Kastid jm. pidid olema samad, mis 140sel masinal.

rait kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Traktorimüüjad ja ka -tootjad kiristavad selle teema peale hambaid :lol: .

Ei kirista hambaid vaid hõõruvad käsi ja seavad mutrivõtmed valmis, sest varsti sa tuled oma katkise kasti või JVV siduriga.
Päris nii see ikka ei ole, et 100hj ja 140hj sama kast.
:roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 7:06 am 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 02, 2010 11:01 am
Postitusi: 7
pumba juures kaks kruvi- üks mootori pöörete reguleerimiseks, teine kütuse keeramiseks. nende kahega siis opereerid. (jutt käib ikkagi mehhaanilisest pumbast)!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2010 11:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Mingi kahtlus Teid ikka hinges närib, muidu foorumist julgustust ei otsiks :idea:

Keerake ära ja aasta-paari pärast pajatage, mis katkenud ja mida vahetatud, loodan, et siis ka veel nii palju ikka mehi on ja julgeb ausalt vastata, mitte ei salga lagunemisi maha vaid hoiataks teisi sellest keeramistet tekkinud arvete suurusega 8)

Kummi võib ka venitada, aga ainult teatud pikkuseni, antud juhul Te vaid arvate, et teate kui pingule võib kummi vedada :!:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 6:18 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
a ma olen küll julge mees ja julgen öelda,et oma trakasi ma väga tuunida ei julgeks,russile törtsu kruvi juurde vb jah,aga valtrale mingit kiipi vahele....phh vb siis kui oleks nt T130,et sellest mingi 150-60 välja võtta,aga n141 veel 20 välja imeda oleks liig,milleks? kui on juba nii suur vajadus võimsama masina järele siis ilmselt ka palju tööd ja nagunii oleks ühte juurde vaja.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 8:26 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kõik võimalused sõltuvad margist ja mudelist. Kui mootorivõimsus ajada suuremaks, kui tootja sama mootori maksimum mõnel võimsamal mudelil või ületada käigukasti võimeid, pannes 160 hj käigukastile ette 170 hj mootori, on probleemid loomulikult kohe olemas. Masina võimsuse muutmine võiks siiski toimuda alles pärast põhjalikku eeltööd ja konkreetse mudeli võimaluste läbivaatamist, kus laskutakse mehhaanikutega pisidetailidesse. Kõhutunde järgi tuunijatel ja ka isetegijatel pole tõenäoliselt pikka pidu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 9:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Andrese talu kirjutas:
Masina võimsuse muutmine võiks siiski toimuda alles pärast põhjalikku eeltööd ja konkreetse mudeli võimaluste läbivaatamist, kus laskutakse mehhaanikutega pisidetailidesse.



Eelduseks on see, et nad ka räägivad mida teavad, mitte ei räägi seda mida sa kuulda tahad.
Ja see, et ta peaks teadma ei tähenda alati seda, et ta ka tegelikult teab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 11:39 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Eelduseks on see, et nad ka räägivad mida teavad, mitte ei räägi seda mida sa kuulda tahad.
Ja see, et ta peaks teadma ei tähenda alati seda, et ta ka tegelikult teab.[/quote]

Oma masinate kallale Sa ilmselt ei lase ka garantiimehi, kuna nad räägivad vaid seda, mida kuulda tahad ja kuigi nad peaksid teadma, mida nad teevad, nad tegelikult siiski ei tea...
Teemaks on "hobujõud", mitte "remondimeeste pädevus".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Reede Mai 07, 2010 9:57 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Tsiteeri:
Teemaks on "hobujõud", mitte "remondimeeste pädevus"

Tsiteeri:
Masina võimsuse muutmine võiks siiski toimuda alles pärast põhjalikku eeltööd ja konkreetse mudeli võimaluste läbivaatamist, kus laskutakse mehhaanikutega pisidetailidesse

Siin ongi vaja pädevust, sest pisidetailidesse ei saa laskuda, kui ei oma vastavat pädevust.
Vaata üks asi on see, kui paned oma sõiduautole kiibi vahele ja kasutad seda lisa võimu möödasõitudel või kord nädalas käru vedamisel - sel juhul koormad mootorit üle tehaseseade võibolla 15% kogu töötamise ajast.
Teine asi on aga traktorile panna kiip, kus sisuliselt töötab mootor ja kogu jõuülekanne üle oma algsete võimete hooajal isegi kuni 75% töötamise ajast, sest kui see nii ei oleks, siis ei oleks ju kiipi vaja. Uus masin peab loomulikult mingi aja ilusti vastuaga hiljem hakkab see kõik igast otsast välja lööma.
Proovi enda peal ära - jood nädal-paar igast erguteid ja ei maga ning teed rasket tööd...
Lõpuks on asi ikka sedasi, et pead traktori suurema vastu välja vahetama, katsu teda enne mitte ära lõhkuda - saad kas ise kergemaid töid teha või müües ikka raha ka natuke.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Reede Mai 07, 2010 2:09 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Loe oma jutt nüüd mitu korda läbi..... Kisub kaagutamiseks ja lahmimiseks. Loomulikult on vaja oma seisukohta kaitsta, aga õhust protsente rabada ja väita, et autole ok, aga traktorile mitte.... Ei saa absolutiseerida (ehk üldistada). Pole ainult head asjad ja ainult halvad. Peale musta ja valge on olemas ka värvilised ja hallid asjad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Reede Mai 07, 2010 4:09 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2008 3:38 pm
Postitusi: 31
Minu tagasihoidlik kogemus ytleb , et selle 2 aasta jooksul mis ma olen kiipe paigaldanud traktoritele , neid on mingi 20 tykki on olnud ainult yks kord mil on olnud probleem nimelt suvel kuumade ilmadega kipus traktor kuumenema aga sai natukene seadistust muudetud ja sellega see loppes . Paris kindel ma ei saa olla oli see jahutusysteemi enda viga - puhastamata voi oli toesti liiga palju powerit :lol: . Need chipid mis mina paigaldan on koik vastavalt konkreetsele traktori margile testitud dynoga ja seadistatud ja 3 a garantiiga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Reede Mai 07, 2010 6:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Võta nüüd rahulikumalt ja ära sõdi, püüa natuke ka kaasa mõelda.
Sinul on üks arusaam ja minul teiene.
Sellest Sa ju ometi aru saad, et iga hea asjaga tuleb paraku alati ka midagi ebameeldivat kaasa ja selle ma üritangi tähelepanu juhtida.
Mina oma 120hj deeri tuunima ei hakka vaid lähtun kogu haaketehnika ja viljeluse planeerimisel vastavalt sellelst. Odavam on traktorit mitte üle koormata.

Tasa sõuad kaugemale jõuad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2010 4:56 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Traktorist kirjutas:
Minu tagasihoidlik kogemus ytleb , et selle 2 aasta jooksul mis ma olen kiipe paigaldanud traktoritele , neid on mingi 20 tykki on olnud ainult yks kord mil on olnud probleem nimelt suvel kuumade ilmadega kipus traktor kuumenema aga sai natukene seadistust muudetud ja sellega see loppes . Paris kindel ma ei saa olla oli see jahutusysteemi enda viga - puhastamata voi oli toesti liiga palju powerit :lol: . Need chipid mis mina paigaldan on koik vastavalt konkreetsele traktori margile testitud dynoga ja seadistatud ja 3 a garantiiga.

Kui kaua kiibi paigaldamine aega võtab ja kas kiipi saab seadistada- pean silmas olukorda, kus näiteks 120 hj masinast saadakse kiibi abil 145 hj
aga piisav oleks näiteks 130 hj? Endal täpselt olukord, kus ruloonpressiga silotegemisel jääb lõpus, kui press täis 5-10 hobust puudu. Asi on nii täpselt piiri peal, et vahel sureb masin välja ka siis, kui võrgu panek on pooleli. Rulli lõpetamisel on suur meelitamine ja gaasiga mängimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2010 6:51 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2008 3:38 pm
Postitusi: 31
Paigaldamine votab aega mingi tunni ringis olenevalt traktorist, Jah kiip on seadistatav allpool on parameetrid mida on voimalik muuta , igale mudelile annab tehas ette maksimaalsed voi min . vaartused millest yle ei tohiks minna vastasel juhul on see juba kliendi enda risk. Tavaliselt annab kiip juurde max 25-30 protsenti nii , et kliendil on vabadus (1-30 protsendini) valida kui palju ta lisajoudu vajab ja millal

activation time delay
- activation time
- overboost level
- overboost time
- torque output mode
- operation map modification in real time
- monitoring of wiring system signals


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: hobujõud
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2010 10:17 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Hobujõud tulevad ikka kütusest. Kas kütusekulu kergete tööde juures enne kiibi paigaldamist jääb samaks, mis pärast kiibi paigaldamist, kui lisahobujõud kiibi abil veel ei rakendu? Ehk siis teisisõnu, kas üleüldine kütusekulu ei suurene enne, kui kiip on rakendunud?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 73 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.