Tänane kuupäev Pühapäev Juun 09, 2024 4:27 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 133 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 9:03 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 17, 2010 4:06 pm
Postitusi: 36
Asukoht: põlva
Kui sul käivitamisel sinist ei aja siis välistaks õhu aga proovi vahetada etteande pumpa,vahel nöögib ka see aga kui ei aita ,katsu kusagil stendi panna ja latist survet juurde.Muud tarka ei oska hetkel rohkem soovitada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2010 3:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 14, 2010 8:15 pm
Postitusi: 98
Asukoht: Tallinn/Kesk-Eesti
Leidsin youtubest mõned klipid kapotialustest, kus MTZ-dele turbod peale pandud:

MTZ 80 (tundus motoploki koodi järgi, et tegemist mootoriga 240):
http://www.youtube.com/watch?v=8cK3P8OE88w

MTZ 50 turboga TKR 8.5H:
http://www.youtube.com/watch?v=ZtEmc6Kn6VU

MTZ 82 (vist):
http://www.youtube.com/watch?v=17oWp2SusMM


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2010 6:50 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Juun 11, 2010 10:40 pm
Postitusi: 26
Tahaks MTZ 820 hobuseid juurde saada. Kas on kellelgi kogemusi kui palju need turbo vidinad maksma lähevad ja palju jõudu juurde tuleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 11:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 14, 2010 8:15 pm
Postitusi: 98
Asukoht: Tallinn/Kesk-Eesti
Leidsin äsja osta.ee-st huvitava masina müügikuulutuse.

https://www.osta.ee/index.php?fuseactio ... &id=415783

Lisasin lingi siia kuna haakub antud teemaga ja saab sealt head pildimaterjali ka.

Äkki keegi teab sellest masinast rohkem?

Nagu pildilt näha, siis tegemist on mootoriga D240 millele turbo peale istutatud,
seega siiski on võimalik D240-le turbiin peale panna. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 12:09 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
No kõik on võimalik, iseasi, kui mõtekas see on. Minu majapidamises on russ täiesti mõtetu traktor...jõuetu. Hea küll töö saab lõpuks tehtud aga see aja ja närvi kulu lihtsalt ei tasu ära. Kõike peab läbi ussi emmi tegema kogu aeg. Siinkohal tuleb meelde anekdoot blondiinist ja kinni istuvast taksost...

Blondiin istub taksosse ja palub juhil sõitma hakata. Veidi aja pärast kihutab takso lumme ja jääb kinni. Taksojuht lausub ärritunult:
"Nüüd hakkab n**s peale."
Blondiin tagaistmel muidugi mõista äärmiselt närvis. Taksojuht proovib paar korda autot liikuma saada, kuid ei midagi. Lausub siis tõsimeeli:
"Peab kummile ketid peale panema!"
Blondiin on nüüd juba kabuhirmus ja küsib lubivalge näoga:
"Kas kuidagi ilma kettideta ei saa?"
Taksojuht:
"No sellisel juhul n**sime siin homikuni!"

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 12:24 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
Altp2rtli kirjutas:
No kõik on võimalik, iseasi, kui mõtekas see on. Minu majapidamises on russ täiesti mõtetu traktor...jõuetu. Hea küll töö saab lõpuks tehtud aga see aja ja närvi kulu lihtsalt ei tasu ära. Kõike peab läbi ussi emmi tegema kogu aeg.

Tekib küsimus miks su tehnikapark siis vaid vene tehnikast koosneb.: MTZ 80L, MTZ 52 (uue Poola kabiiniga ja uue D243 mootoriga), T40AM, RS09, DT 75 poollai lint.
Kuid see selleks.

Küsimus on ju hoopis selles, kuidas rahvalt raha välja pumbata. Seda väikse vaevaga. Mis te arvate, miks kõikjal makse tõstetakse. Või siis kaevatakse, et mingit toetust, hinda ei taheta "piisavalt" maksta.
Vene tehnika on kaheotsaga asi. On olemas cccp majandiaegne tehnika, mille seas on kahjuks 95% kuusakoski kraami ja 5% veel kasutatavat kraami POTIPÕLLUMEHELE.
Töö tegemiseks ajaline ressurss mis kulub tehnika korrashoiuks on meeletu. Kunagi tutvuskonnas lõõpides uurisin kuidas on ja sain vastuseks et 1ha maa peale kulub vene tehnika omanikul 1 päev remonti. Et ära elada tuleb pidada min 50ha st 50 päeva tehnikat remontida. Ainuke asi mis vene tehnika juures hea on tema hind. Samas vastupidavus on ju sammuti sellega seoses. Võrdlusena tekib küsimus kumb tasub ennem ära kas tutuus mtz või 10a vana John Deer. Hind on sama.

Rusi turboga on sama teema. Saad vähe võimu juurde vanast logust masinast välja pigistada. Samas inimesed juba tahavad raha välja käia, et hoidas seda mis neil olemas juba on.
Teha näitena selgeks, et vana mtz 80/82le pole mõtet investeerida vaid juba soetada mtz 952 selle asemel millel on tehasest turbo on võimatu selgeks teha kolhoosi traktoristile.
Siinjuures iga traktorikaupade poe müüja võib rääkida et 80% tegelasi kurdab suurte hindade üle. Samas keegi ei jäta ka kaupa ostmata. Samas hea kui moodsamat asja kataloogist vaadatakse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 12:47 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Raivo kirjutas:
Võrdlusena tekib küsimus kumb tasub ennem ära kas tutuus mtz või 10a vana John Deer. Hind on sama.

Kas John, CNH, Fiat vahet pole isegi kui 15 aastat vanad on, nad siiski inimesele tehtud ja sellistega ei ole hullu päev põllul veeta. Normaalses korras masina leidmine on juba keerulisem lugu ja enamasti Eestist korralikku ei leiagi. Oleks omal päevakorral läheks seda vaatama.http://www.mascus.ee/Pollumajandus/Traktorid-100%E2%80%93119-hj/John-Deere-3650/2f715b68-80fe-48e0-9aaa-658b3ac81083.html
Russ on russ vahet mingit 88a või 2008a. käigukang on ainult kohta vahetanud, möla on sama ja õhtul põllult tulles ikka nagu neeger, kuid jah lihtne on osta, sest on üks kindel koht kuhu minna küsima ja tulevased mured on ka ette teada. Kindel pauk :D, aga kuhu suunda...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 6:42 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
see john võib olla kõva ja kvaliteetne pill,aga minu arvates on tegu maailma kõige rõvedama kabiiniga.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 8:50 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 14, 2010 8:15 pm
Postitusi: 98
Asukoht: Tallinn/Kesk-Eesti
See on tore, et Teil on oma arvamus asjast, kuid kahjuks läheb jutt antud teemast vägagi mööda. :)

Isiklikult olen näiteks antud teemast huvitatud puht nö sportlikust huvist või uudishimust.

Ja, kui keegi leiab, et talle on kasulikum osta vana või uus vene masin, siis miks mitte.

Näiteks soetasin omale russi 2010 suvi mõne hektari hooldusniitmiste tegemiseks ja
väikese põllulapi harimiseks.
Minu jaoks on sellest masinast küll ja küll ning nö jääb üle ka, kuna tegemist on nii ehk naa
põhimõtteliselt puhtalt hobiga. :D

Vabandan, et postitus on teemast küll mööda, kuid paluks olla tolerantsemad. :roll:

Ja ootan ise väga antud teema osas arutlusi ja rohkem kindlamaid vastuseid, mitte aga niisama auru väljalaskmist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 8:55 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ma ka Jürtoga nõus.Terve traktor on nagu kirvega välja tahutud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 9:19 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ega ilu poti ei pane ja viimased russid on ka ikka peletised, kenad olid nad siis viimati kui kapot-katus veel plekist oli kuid see on teine teema, valikuid on küll ja veel erinevate tootjate vahel.
Nende vanadega on see hea asi, et ostes korraga tuliuue ja analoogse vana, siis kaldun arvama, et vana elab ka uue üle ja käib ikkagi. Ja see käib minu arust kõigi uute masinate kohta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 6:03 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Raivo kirjutas:
Altp2rtli kirjutas:
No kõik on võimalik, iseasi, kui mõtekas see on. Minu majapidamises on russ täiesti mõtetu traktor...jõuetu. Hea küll töö saab lõpuks tehtud aga see aja ja närvi kulu lihtsalt ei tasu ära. Kõike peab läbi ussi emmi tegema kogu aeg.

Tekib küsimus miks su tehnikapark siis vaid vene tehnikast koosneb.: MTZ 80L, MTZ 52 (uue Poola kabiiniga ja uue D243 mootoriga), T40AM, RS09, DT 75 poollai lint.
Kuid see selleks.


Vastan siiski, seda sellepärast, et see tehnika on soetatud siis kui helgetes unistusteski ei olnud mugavaid ja inimestele tehtud lääne päritolu traktoreid. Nüüd on teised ajad ja tööde- ja tootmismahud on ka kasvanud iga aastaga!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 12:38 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
jah ma olen raiduga täitsa nõus,et viimased russid on peletised, vanad akvaariumid on ikka mitu korda etemad :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 3:19 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
aga peaks saama tellida ka ju vana head plekkversiooni:)

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: MTZ 82 turbo peale
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 3:40 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
jürto kirjutas:
aga peaks saama tellida ka ju vana head plekkversiooni:)


Välimus ei tee ju tööd? Või eksin ma? Samamoodi võiks ju ämma doktori juurde saata ja paluda tal kõrvaltuksest noor kena näitsik välja saata.
Mis loeb välimus kui suurt tehnilist pole juurde tulnud. Ma isiklikult ei seedi vanu russe. nu kabiini katuses käib pea iga 5 min jooksul. Istmel pole vedrustust ollagi. Käigukangi tõmba munadesse. No krt nii dibiilset masinat andis leiutada "oma rahvale" NB aastal 1980 oli juba akvaariumkabiiniga masinad ekspordis. Samas 1988 okt hakkasid alles "meie maale" nad jõudma.

Samamoodi võiksime ju vaielda, et äkki oleks võimalik veel vana head kopikat vaz 2101 saata tehasest välja mõned tutnoid.
Ikkagi pea 40 aastat sõideti nendega. Kuid millegipärast ei ole neid tänaval enam näha.??

Probleem on ju mitte selles, kas üks või teine masin on parem. Küsimus on tehnilistes uuendustes, miks rusi veel pooldatakse. Iga kolhoosi papi teeb veel 2 promillise laksu all remondi ära. Proovige seda teha JD, CASE või Fiat masinate juurdes . Teisalt on probleem ka turustamises. Kõik uuema tehnika müüjad lähevad üksteise haaval pankrotti ja kurdetakse, et keegi ei osta. Samas kasumit üritatakse ikka mitmekordselt teenida müües. Varuosad on teistest kohtadest odavam osta kui esindusest.
Samas Kõige suurem mure on, et Eestis pole järelturgu. Või siis otse välja öeldes. Kasutatud lääne tehnikat pole Eestis praktiliselt üldse saada. Mistõttu ollaksegi nõus vanast rusist 60-100tuh eeki maksma.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 133 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.