Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 11:33 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Täispiima asendajad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 2:30 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
Paljud teist kasutavad? Mis kogemused ka on? Endal sai proovitud toda asja: http://www.dessert.ee/?show=article&group=9
Hinda enam kahjuks ei mäleta, samas jalust ei rabanud. Niipalju kui võimalik, üritasin mitte tollega joota, kui pisike tall ikka valmis eluloom, samas mõne väätima-pisema puhul (eriti utt-tallede lastele) sai ikka joodetud- ja mugisid päris hoolega. Midagi keerulist iseenesest asjaga pole - soe vesi, pulber, titepudel koos lutiga ja kraadiklaas. Surnut ta muidugi ellu ei ärata, aga abi ikka teisest kohati päris palju :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 7:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2008 5:55 pm
Postitusi: 173
Asukoht: Mulgimaa
Meie talu kasutab seda päris ohtralt. Selliseid ikka leidub keda juurde sööta. Enamasti kolmikud,nelikud,viisikud.
Väiksemad talled kasvavad hästi sellega, hiljem peab võtma suurematele talledele mõeldud pulbri.
Lehma piima pole üldse mõtet joota, sest see lööb kõhu lahti ja tall ei kasva sellega.
Surnut jah ei päästa aga ei saa ju lasta nälga surra talledel kui peaks juhtuma midagi.
Oleme ka ainult neil piimapulbritel paljud talled üles kasvatanud, kuid küllaltki kalliks läheb lõpuks ja tööd on palju.
Ja kui tall sünnib siis esimene kõhutäis peaks ikka olema lambalt pärit originaal ternespiim ja siis võib alles pulbriga piima sööta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2009 4:08 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
See piimapulbrindus läheb kokkuvõtteks päris palju ikka maksma küll. Olen ka pulbrit andnud, kuid see aasta loobusin ja võtsin sama raha eest parem kitse :lol: Saan ise perega ja saavad talled ning kõik talled kes kitsepiima joovad kosuvad jõudsalt ja kõhud on ka korras :D Soovitan soojalt kitse. Muide soomes pididki lambakasvatajad oma farmides just sellel põhjusel kitsi kasvatama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 01, 2009 9:09 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
to Hiidlane - just sarviliste juurest, keda lüpsta tuli, ma sisuliselt jalga lasin lammaste juurde, et hea elupeale saada ja nüüd sa soovitad sama ikaldusega natuke väiksemas vormis uuesti alustada :lol: Ei sellega võrreldes ma kiidan seda asendajat taevani, mitte, et ma kitselisi ei armastaks, aga vabatahtlikult ühte-kahte või veel suuremal hulgal selliseid kaela küll ei tahaks :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 11:03 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
kapu kirjutas:
to Hiidlane - just sarviliste juurest, keda lüpsta tuli, ma sisuliselt jalga lasin lammaste juurde, et hea elupeale saada ja nüüd sa soovitad sama ikaldusega natuke väiksemas vormis uuesti alustada :lol: Ei sellega võrreldes ma kiidan seda asendajat taevani, mitte, et ma kitselisi ei armastaks, aga vabatahtlikult ühte-kahte või veel suuremal hulgal selliseid kaela küll ei tahaks :wink:

Kui mulle oleks keegi pool aastat tagasi öelnud, et ma võtan kitse, siis oleks ma ta kindlasti välja naernud. Lehma ma ei võtaks...liiga suur ja kole ja liiga nõudlik(ei taha nüüd lehmakasvatajaid solvata)Kui kitse lüpsiga kasvõi korra vahele jätta, ei juhtu temaga mitte midagi...väga paindlik looma :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 11:29 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kits on kole loom,mõtetu pussakas ,lehm just mustavalge kirju on ilus ja õige :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 6:29 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Me kits ongi musta-valge kirju :lol: Ja need mõttetud pussakad annavad päris hästi piima...praegu talvel saan mingi 1,7 liitrit talt kätte...oma kehakaalu kohta ikka palju rohkem, kui lehmalt :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täispiima asendajad
PostitusPostitatud: Reede Mär 05, 2010 9:31 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 05, 2010 1:56 pm
Postitusi: 16
Asukoht: Järvamaa
Meil on ka 2 kitse, et piima saada ise ja ka lamba talledele, kui vaja. Võtsime sarvilised ja need muudkui kiusavad lambaid. Soovitan võtta nudid, siis ei ole ohtu, et lammastele viga teevad. Ja aed peab kitsedel ikka võimas olema, et nad seal sees püsiks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täispiima asendajad
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 06, 2010 7:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Uted ei anna tihtipeale tallele piima kätte, siis on saand euroalustest väiksed boksid teha, tuleb utte pisut kinni hoida ja talle nina õigesse kohta torgata, mõned korrad harjutada ja asi korras, siis ei pea hiljem ise jootma lutipudelist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täispiima asendajad
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 06, 2010 8:40 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Ats kirjutas:
Uted ei anna tihtipeale tallele piima kätte, siis on saand euroalustest väiksed boksid teha, tuleb utte pisut kinni hoida ja talle nina õigesse kohta torgata, mõned korrad harjutada ja asi korras, siis ei pea hiljem ise jootma lutipudelist.

Sellist talktikat ise ka kasutatud, kuid kui emmel ikka piima pole mitte tilgakestki, siis ei aita siin muud kui lutitamine või siis pea maha võtmine. Mul see aasta üks täielikult luti peal...ning kits on siin juures ikka täiesti asendamatu, ning see lambatall on kasvanud nagu jõmm. Lüpsan kitselt otse pudelisse ja siis ei pea ka soojendama ning tallele ka palju kasulikum.

_________________
http://lambadkitsed.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.