Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 11:05 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 149 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2011 3:50 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Üks küsimus on mul ka tekkinud - kuna polnud võimalik generaatorit paigutada sinna kus tara algab, ühendasin generaatori ja tara tavalise isoleeritud elektrijuhtmega. Kuidas kommenteerite (kaod)? Generaatoriks on mul phobos2, seisis kasutamata mingi 15 a. Testrit ei ole, seega ei saa kuidagi adekvaatselt voolutugevust mööta (poolas sai maanteeääres ükskord katsutud traati- mul pani tugevama litaka vist :lol: ), tara pikkuseks ~700 meetrit (osa nööri poolis tara otsas, ei hakanud puruks lõikuma).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2011 9:06 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
kui see juhe mööda maad jookseb siis peksab läbi, soovitaks õhku tõsta. muidu peaks 700m phobos 2 jaguma küll, peaasi et maandus korralik oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2011 10:05 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
katapeedu kirjutas:
kui see juhe mööda maad jookseb siis peksab läbi, soovitaks õhku tõsta. muidu peaks 700m phobos 2 jaguma küll, peaasi et maandus korralik oleks.


Panin juhtme sarikate vahele rippu, seega ei tohiks midagi hullu olla. Käega katsudes küll ei tundnud mindagi.

Kas maandusvarda paigutamisel mingeid ohte on? Ise panin ta nii, et keegi midagi sinna eriti peale ei paneks. See on nii, et mida suurem pindala maandab, seda suurem särts. Samas olen näinud kuidas üks talumees pani maanduse aidaseinas oleva naela külge tavalise traadiga - toimib.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2011 10:05 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Eks läbiandmine isoleeritud juhtmest sõltub nii litaka suurusest kui ka jalatsitest ja maapinna niiskusest. Kunagi sai kogemata autol küünlajuhtmetest kinni võetud- see oli kole kogemus :| . Tuli meelde käesoleva teemaga mitteseonduv lugu, aga räägin ära.: Tuttav võttis autol starterit maha ja unustas aku eelnevalt lahti ühendada. Läks võtmega vastu starteri klemme- sädeme pilv ja starter rabas, auto nõksatas... võti lendas ehmatusega kiirelt kanalinurka. :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 8:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Kas keegi oskab öelda, kas mägiveiste karjas võib pull koguaeg olla, eeldusel et ma teda 2 aasta tagant vahetan, või sätib äkki noorloomi liiga varakult ja sellest võib mingit probleemi olla?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 6:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Miks on mägiveised teistsugused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 7:56 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
No nad ju on teistsugused- karvased ja sarvilised. Üks lihaveisekasvataja ütles, et neilt ei saa ei liha ega piima. Samas ise küll nii ei ütleks- täiskasvanud loomad on päris mürakad. Peaasi, et omasid ära ei säti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 3:09 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 10:31 am
Postitusi: 6
Margusv kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, kas mägiveiste karjas võib pull koguaeg olla, eeldusel et ma teda 2 aasta tagant vahetan, või sätib äkki noorloomi liiga varakult ja sellest võib mingit probleemi olla?

meie kandis on nii mõnelgi pull karjas olnud aastaläbi-ja ka noored jäävad tiineks 1,3-1,5-lt juba. Probleeme pole olnud minu teada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 8:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Pulli omad tütred hoiate ikka teises karjas? Nii igaks juhuks küsin.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 9:16 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
tean juhust kus alla neljakuune anguseristand tiineks jäi, ära poegis, vasika ilusti üles kasvatas ja suureks lehmaks kah veel kasvas. poegimist ei tahetud prias arvele võtta kuna loom selleks liiga noor oli :roll: oli tükk seletamist. samas puhas hereford reeglina enne aastat indlema ei hakkagi. ise hoian küll pulli 2,5 kuud karjas, siis poegimine kah paari kuuga läbi ja rahu majas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 9:28 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:07 am
Postitusi: 233
Asukoht: Võrumaa / Tartu
Parem oleks hoida pullid peale indlemise perioodi eraldi, kuna muidu poegimine hakkab olenema erinevatel aegadel ja talvel käreda pakasega poegides ei pruugi kõik vasikad ellu jääda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 10:29 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kuidas seda siis seletada,et kui pull karjast peale kahte kuud ära viimata jätta mõjutab hiljem poegimist.Kas kargab juba tiineid loomi uuesti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 10:58 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
katapeedu kirjutas:
tean juhust kus alla neljakuune anguseristand tiineks jäi, ära poegis, vasika ilusti üles kasvatas ja suureks lehmaks kah veel kasvas. poegimist ei tahetud prias arvele võtta kuna loom selleks liiga noor oli :roll: oli tükk seletamist. samas puhas hereford reeglina enne aastat indlema ei hakkagi. ise hoian küll pulli 2,5 kuud karjas, siis poegimine kah paari kuuga läbi ja rahu majas.

OT: Meile tuli kord PRIA-st kiri, et meie andmetel sündis teie vasikas 9 päeva varem. Kirjutasime vastu vabandust ja muutsime kuupäeva ära.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 8:35 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kas siis keegi ei taha seda lahti seletada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kysimused.
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 9:35 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
minu arust pole hea kui mullikas kohe esimese inna ajal tiineks jääb kuna ta pole ju veel täielikult välja arenenud. tulemuseks et poegimisega probleeme, vasikas jääb väikseks ja loom ise kah ei pruugi korralikult välja kasvada. soovitav tiinestumine ikka 16 kuud mitte varem. ja kui pull aastaringselt karjas on siis loomad poegivad kah aastaringselt ja kole tüütu või isegi võimatu on neil suvel suurel karjamaal silma peal hoida. eriti kui silo ja heinategu käsil. minul poegivad märts aprill, vahel on küll natu külm aga samas on kah vähem pisikuid ja baktereid. loomad kah kõik ümber söödaplatsi, kohe näha kui keegi midagi plaanib. aga äkki on mägiveisega teisiti :roll:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 149 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.