Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 4:58 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 106 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 6:46 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Nov 13, 2011 8:23 pm
Postitusi: 31
Tere,

Kas keegi on Eestis näinud müügil juhtrauaga vaheltharijat nagu kirjeldatud selles lingis http://www.agri.ee/public/juurkataloog/TRUKISED/2012/trykis_mahekoogivili_2012.pdf (lehekülg 15). Tegemist on vist firma Kress & co http://www.kress-landtechnik.de/wEnglisch/ toodanguga. Kas sellel firmal on Eestis esindajat või pakub keegi siinkandis midagi analoogset?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Reede Mai 24, 2013 10:24 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.youtube.com/watch?v=TZjayNLINHM
Tammelist saad sellise


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 12:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ma ei hakanud seda nisu teemasse panema, kuna see rohkem mahevärk, aga lugeda ja mõelda tasuks küll, et palju fungitsiidiga põllul käia ja miks seal üldse sellega käia on vaja.
Muidugi see tõestamise asi on siin sama, et kogu info on kasulik enne järelduset tegemist ikka analüüsida.
http://www.eestiloodus.ee/artikkel640_632.html
http://dspace.utlib.ee/dspace/bitstream/handle/10062/31364/Baka_Siim_Kaarel_Sepp.pdf
http://issuu.com/ivar/docs/elf_demofarm_est_www/15?e=0 LK 15
http://et.wikipedia.org/wiki/Arbuskulaarne_m%C3%BCkoriisa


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 01, 2014 3:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Sel kevadel läks esimen proovipõld ristikut maha koos mükoriisaga, https://gluckspilze.com/Mykorrhiza-Granular, eks näeb kuidas ja kas mõjub...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 09, 2014 7:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
sõnnik+bakter

Pilt

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2014 12:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ilus nisu devil :D
Minu spelta põld on selline, ilma sõnnikuta ja ainult bakteriga.
Sangaste põld on taga kergelt longu vajunud ja spelta on hetkel sangastega ühe kõrgune :D
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2016 9:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jaan1414 kirjutas:
Rait, mis faktidele tugined, et nii kindlalt julged väita? Ma julgeks väita,(faktid on olemas 10 aastase mahedalt majandatud põllu mullaproovid) et mullast kust ei ole midagi võtta ei saa kasvada täisväärtuslikku toorainet. Ehk räägid ka mil viisil hoiad mahedana mullas toitainete bilansi nullilähedasena , sõnnikust ei tasu siin rääkima hakata, kui loomale just kuskilt põhisööta sisse ei osta on bilanss igatepidi ikka miinuses?
Või saan ma millestki täiesti valesti aru?

Lihtsalt ära märkimise mõttes - pole mõtet mahetootmist maha teha mingite "muster kodadnike" tegevuse najalt, see ei näita viljelusviisi tegelikku olemust ega potensiaali. Põllukurnajaid on kõigis viljelusviisides, sest kui kõik saaks 7+t/ha oleks Eesti keskmine kõrgem kui 4t/ha ja mahemaa osakaal on liiga väike, et üldist keskmist seitsmelt tonnilt nii alla tuua kui ta meil täna on.
Aga kui nüüd uuesti päris asjast rääkida siis tuginen enda kasvatatud vilja analüüsi tulemustele ja mullaproovidele, tõsi kümne aastast ajalugu mul veel ei ole, aga kõik mõõdetavad parameetrid on minu viie aastaga paremuse poole liikunud ja seda nii mulla kui vilja kohalt.
Sõnnik ei ole mingi teema, seda olen ka ise siin varem rääkinud, see on ainult raha ühest taskust teise tõstmine.
Mis toitainete bilanssi puutub, siis looduslikult ei olegi võimalik seda miinusesse lasta, loodus võlgu vabatahtlikutl ei anna, sa saad põllult ainult seda mille sa oled oma tegevusega välja teeninud. Olgu ka siin veel kord ära mainitud, et mineraalväetised on kõik peale puhta lämmastiku saadaval ja need on mõistliku hinnaga, et neid ka tootmistingimustes kasutada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 8:29 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
rait kirjutas:
jaan1414 kirjutas:
Rait, mis faktidele tugined, et nii kindlalt julged väita? Ma julgeks väita,(faktid on olemas 10 aastase mahedalt majandatud põllu mullaproovid) et mullast kust ei ole midagi võtta ei saa kasvada täisväärtuslikku toorainet. Ehk räägid ka mil viisil hoiad mahedana mullas toitainete bilansi nullilähedasena , sõnnikust ei tasu siin rääkima hakata, kui loomale just kuskilt põhisööta sisse ei osta on bilanss igatepidi ikka miinuses?
Või saan ma millestki täiesti valesti aru?

Lihtsalt ära märkimise mõttes - pole mõtet mahetootmist maha teha mingite "muster kodadnike" tegevuse najalt, see ei näita viljelusviisi tegelikku olemust ega potensiaali. Põllukurnajaid on kõigis viljelusviisides, sest kui kõik saaks 7+t/ha oleks Eesti keskmine kõrgem kui 4t/ha ja mahemaa osakaal on liiga väike, et üldist keskmist seitsmelt tonnilt nii alla tuua kui ta meil täna on.
Aga kui nüüd uuesti päris asjast rääkida siis tuginen enda kasvatatud vilja analüüsi tulemustele ja mullaproovidele, tõsi kümne aastast ajalugu mul veel ei ole, aga kõik mõõdetavad parameetrid on minu viie aastaga paremuse poole liikunud ja seda nii mulla kui vilja kohalt.
Sõnnik ei ole mingi teema, seda olen ka ise siin varem rääkinud, see on ainult raha ühest taskust teise tõstmine.
Mis toitainete bilanssi puutub, siis looduslikult ei olegi võimalik seda miinusesse lasta, loodus võlgu vabatahtlikutl ei anna, sa saad põllult ainult seda mille sa oled oma tegevusega välja teeninud. Olgu ka siin veel kord ära mainitud, et mineraalväetised on kõik peale puhta lämmastiku saadaval ja need on mõistliku hinnaga, et neid ka tootmistingimustes kasutada.

Ei olnud mul soovi mahetootmist kui sellist maha teha.
Esimese poolega olen täitsa päri, aga niipalju kui endapiirkonnas mahemeeste tegevustel silma peal olen hoidnud ei näe ma seal muud, kui maa kurnamist. Ei ole kasutatud viimase 5 aasta jooksul kindlasti mingeid väetisi ja seda enam käib korralik mulla mineraliseerimine, et kõik mis mullas vähegi oli ikka kaduma läheks. Tõsi veel hullem on lugu nende kodanikega kes ei ole mahedad ja mulla kurnamise protsessi kaasavad lisalämmastikku.
Kui vähegi aega saan siis õhtul äkki jõuan ka väikse näite mahemaa mullaproovist siia riputada, ennem võiks öelda, et ega seal suurt peale ohaka seemnete ei ole.
Ja mõtlema paneb ka eelneva maarentniku sõnum(mahetootja) kui tahad võid selle tüki võtta küll, ma ei saa sealt nagunii peale toetuse midagi.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 9:35 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Ärge maha lööge, aga minumeelest sobib mahemajandus marjapõõsastele ja viljapuudele. Ei väida, et kõik mahedad kurnajad, on ka tavatootjate seas selliseid. Eelmisel majandusaastal olin isegi selline :oops: See aastal läheb kõik vajalik nagu ettenähtud. Siin on ka üks korralik mahe, kes kasvatab lihaveiseid, künnab ristiku üles ja ühe aasta kasvatab viljakultuuri ja siis jälle kultuurrohumaaks. Sel viisil peaks muld ka bilanssis olema. Teised lasevad siin surmani ühte ja sama kultuuri ühel maaüksusel. Rekord oli 23 aastat otra, siis mainisin, et võiks ristikut külvata. Kevadel siis külvas :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 11:19 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Mulle kohe meeldivad sellised tegelased, kes põllumajandusest teavad vaid seda mida keemiamüüjad vajalikuks peavad! Kaua inimene põldu harinud on? Ja kui pika perioodi sellest juhib põllumajandust keemiatööstus? Miks ma ise mahe pole? Sest nii on lihtsam. Protsess on oluliselt lühem.
Noh, nüüd lööge risti!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 10:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
Risti lööma siin kedagi ei hakka, aga Rait'i lähenemine on minu omale väga sarnane. Viimase aasta jooksul olen maheviljelusest väga palju uut teada saanud, seda eelkõige tänu Margus Ess'ile. Võin öelda, mina olen maheusku :lol:

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 10:32 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Rait, mis see mahe vili maksab üldse? Toidunisust me vist rääkida ei saa? Räägime siis söödanisust ja odrast, ütleme et kui tava maksavad täna 130 .-/tn kodus , mis maksab mahe?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 10:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
maaltjahobusega kirjutas:
Rait, mis see mahe vili maksab üldse? Toidunisust me vist rääkida ei saa? Räägime siis söödanisust ja odrast, ütleme et kui tava maksavad täna 130 .-/tn kodus , mis maksab mahe?


eee.. saab küll toidunisu.
Hinna kohalt rääkida ei oska.


Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 10:55 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Toidunisu-eelmisel ehk 2014 aastal 260€ tonn
Sellel aastal söödanisu-200€ tonn
Kõige suurema nõudlusega oli kaer-200€ tonn
Hernes 300€ tonn


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: mahe tootmisviis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 06, 2016 11:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Oder 195 kodus puistes
Raps 650+õli kodus puistes


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 106 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.