Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 29, 2024 4:43 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 6:54 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
weikepõllumiees kirjutas:
Seda et Harjumaale eriti anda ei taheta rääkis mulle konsulent juba enne toetuse taotemist.Ei tahtnud eriti uskuda seda.Ametlikult on ju niikuinii Harjumaa taotlejalt -5p ja kui juhtud olema veel Tallinnaga piirnevas vallas siis juba -10.Kui -10 siis on juba üsna raske midagi saada, isegi kui mujalt normaalselt punkte saad. Aga täna tunnistas seda üks pria töötaja. Kindlasti on võimalik saada, sest väga kõvade punktide juures ei ole ju võimalik eriti midagi ära teha.Küll aga keskmise tulemuse juures. Tegelikult jah, pole õige kedagi ilma kindlate tõenditeta süüdistada. Aga ma sooviks teada miks ma näiteks äriplaani või toodangumahu ja ressursside kasutuse eest 0 sain. Oli ju tehtud, esitatud, konsulent oli ka üle vaadand.Oletame et oli väga kehv, siis mingid null komad oleks ikka pidand saama.Aga kust neid maakondi näeb üldse?


Maakonda ei olegi eraldi kuskil näha. Lihtsalt hindepunktide pingereast on hindepunktide B-osa järgi võimalik kindlaks teha, et kes on Harjumaalt.

Aga jah, see ei saa võimalik olla, et Harjumaale toetust ei anta. Tabelis on näiteks 2 Harjumaa taotlejat, kes on saanud 27 punkti ehk siis väga kõvad punktid arvestades, et nad tegutsevad Harjumaal, mis tõttu saavad 5 punkti vähem kui teised ja neil ei ole ka ülevõtmist.

Sellele küsimusele ma ei oska kahjuks öelda, et miks te äriplaani või toodangu ja ressursside kasutamise eest 0-li saite. Kui asi nõrk oli, siis oleks võinud saada kas või null komadega midagi aga kui hindaja arvab, et asi on täiesti puudulik või mööda, siis võib ka 0-li saada. Ma ei oska seda kommenteerida. See on iga hindaja oma otsustada, et kuidas tema seda näeb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 7:09 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
weikepõllumiees kirjutas:
Seda et Harjumaale eriti anda ei taheta rääkis mulle konsulent juba enne toetuse taotemist.Ei tahtnud eriti uskuda seda.Ametlikult on ju niikuinii Harjumaa taotlejalt -5p ja kui juhtud olema veel Tallinnaga piirnevas vallas siis juba -10.Kui -10 siis on juba üsna raske midagi saada, isegi kui mujalt normaalselt punkte saad. Aga täna tunnistas seda üks pria töötaja. Kindlasti on võimalik saada, sest väga kõvade punktide juures ei ole ju võimalik eriti midagi ära teha.Küll aga keskmise tulemuse juures. Tegelikult jah, pole õige kedagi ilma kindlate tõenditeta süüdistada. Aga ma sooviks teada miks ma näiteks äriplaani või toodangumahu ja ressursside kasutuse eest 0 sain. Oli ju tehtud, esitatud, konsulent oli ka üle vaadand.Oletame et oli väga kehv, siis mingid null komad oleks ikka pidand saama.Aga kust neid maakondi näeb üldse?


Kas sa said 24, midagi punkti?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 7:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Harjumaa teema all ma usun et mõeldi konsuletide poolt seda, et lihtsalt neile jagatakse vähem punkte, mitte et neile toetust ei anta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 8:32 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
õpipoiss kirjutas:
Harjumaa teema all ma usun et mõeldi konsuletide poolt seda, et lihtsalt neile jagatakse vähem punkte, mitte et neile toetust ei anta.


Võimalik jah, sest see 5 või 10 punkti, mis nad Harjumaal vähem saavad, see on toetuste puhul väga olulise tähtsusega. Sellega tuleb meelde, kus ühel taotlejal jäi kunagi 0,01 punkti puudud, et Leader toetust saada. Lihtsalt ei ületanud ette antud lävendit ja jäi ilma :D Muidugi ei olnud taotleja väga õnnelik aga mis teha, reeglid on sellised. Ja nendele taotlejate, kes ei saanud see aasta piisavalt punkte, ütlen seda, et ei ole mõtet protsessida, sest Pria otsustab ikkagi selle järgi, mis andmed on neile esitatud, mitte selle järgi, mida taotleja oma peas mõtleb. Ju jäi siis midagi paberile panemata. Soovitus on see, et vaadake oma dokumendid üle, vadake, kust jäi punkte puudud ja tegelege varakult oma dokumentide ettevalmistamiega, et järgine aasta kindla peale välja minna.

Nii palju võin muidugi ära öelda, et kui taotlemise hetkeks põllumajaduslikku haridust (või kutsetaset) ja töökogemust ei ole ning ei tule ka ülevõtmist, siis ei ole erilist lootust toetust saada. Taotleda võib ikka aga ei ole mõtet pettuda kui vastus on negatiivne, sest ainult äriplaani ja asukoha eest ei tule selliseid punkte kokku, et toetust saada, sest muidu võiks iga linnainimene põllumeheks hakata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 9:13 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
No vaatame mis saab.Aga kust ikkagi maakondi näha saab?Sain jah 24 midagi, aga kuidas ikkagi äriplaani eestg päris null?Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus.Haridus, see on jah nii, et tingimustes oli ju kirjas et kui omandad 36 kuu jooksul siis see annab ka midagi.Mulle paraku ei andnud.Aga kõik need teised nullid :?


Viimati muutis weikepõllumiees, Reede Okt 26, 2012 9:20 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 9:18 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Kas siis linna kõrval ei või põllumajandus eksisteerida? Ma sain siiski 5p kätte aga oleks üsna nõme kui vald suur ja elad tegelikult 25 km Tallinnast ja ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 10:26 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
weikepõllumiees kirjutas:
No vaatame mis saab.Aga kust ikkagi maakondi näha saab?Sain jah 24 midagi, aga kuidas ikkagi äriplaani eestg päris null?Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus.Haridus, see on jah nii, et tingimustes oli ju kirjas et kui omandad 36 kuu jooksul siis see annab ka midagi.Mulle paraku ei andnud.Aga kõik need teised nullid :?


Nagu ma ütlesin, et ei oska kommenteerida, et miks äriplaani eest 0. Vaatasin praegu üle. Päris 0 äriplaan ei olnud. Mingid punktid sa ikkagi said selle eest. Äriplaani mingid osad olid nullid. Töökogemus võiks ka natukene parem olla aga see on suht hea. Aga haridus ei anna punkte, kui sa selle omandad 36 kuu jooksul. Tingimus on see, et kui sul ei ole seda haridust, siis sa pead omandama selle aja jooksul. Et kui ei omanda, siis maksad toetuse tagasi. Aga selle pealt täiendavaid punkte ei saa. Ainuke asi, mis ma oskan sinu puhul välja tuua on see, et kuna sul on ülevõtmine, siis oleks olnud sul võimalus need punktid kokku saada, mis vaja aga oleksid pidanud mõtlema selle peale, et äriplaan veidike parem saaks. Kas siis palunud kuskilt natuke abi või tellinud vastava teenuse. Siin ei saa loota, et on ülevõtmine ja siis oled kindel toetuse saaja. Need punktid tuleb ikkagi taotlemise hetkel kokku lüüa ja arvestama sellega, et kui ikka ei ole äriplaani koostamises väga kodus, siis abi paluma. Toetust on jagatud 5 aastat ja elu on näidanud, et vähemalt 30 punkti tuleb kokku saada, et siis võib midagi lootma hakata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 10:29 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
weikepõllumiees kirjutas:
Kas siis linna kõrval ei või põllumajandus eksisteerida? Ma sain siiski 5p kätte aga oleks üsna nõme kui vald suur ja elad tegelikult 25 km Tallinnast ja ei saa.


Linna kõrval võib tegeleda küll põllumajandusega aga siin on arvatavasti arvestatud sellega, et iga uusrikas ei hakkaks põllumeheks ja soovitakse põllumajandust hoida suurlinnast eemal.

Aga kui sa isegi ei tegutseks linna lähedal ja oleksid saanud selle 5 punkti asemel 10, siis see ei oleks ka sind päästnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 11:47 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
toetusraha kirjutas:
weikepõllumiees kirjutas:
No vaatame mis saab.Aga kust ikkagi maakondi näha saab?Sain jah 24 midagi, aga kuidas ikkagi äriplaani eestg päris null?Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus.Haridus, see on jah nii, et tingimustes oli ju kirjas et kui omandad 36 kuu jooksul siis see annab ka midagi.Mulle paraku ei andnud.Aga kõik need teised nullid :?


Nagu ma ütlesin, et ei oska kommenteerida, et miks äriplaani eest 0. Vaatasin praegu üle. Päris 0 äriplaan ei olnud. Mingid punktid sa ikkagi said selle eest. Äriplaani mingid osad olid nullid. Töökogemus võiks ka natukene parem olla aga see on suht hea. Aga haridus ei anna punkte, kui sa selle omandad 36 kuu jooksul. Tingimus on see, et kui sul ei ole seda haridust, siis sa pead omandama selle aja jooksul. Et kui ei omanda, siis maksad toetuse tagasi. Aga selle pealt täiendavaid punkte ei saa. Ainuke asi, mis ma oskan sinu puhul välja tuua on see, et kuna sul on ülevõtmine, siis oleks olnud sul võimalus need punktid kokku saada, mis vaja aga oleksid pidanud mõtlema selle peale, et äriplaan veidike parem saaks. Kas siis palunud kuskilt natuke abi või tellinud vastava teenuse. Siin ei saa loota, et on ülevõtmine ja siis oled kindel toetuse saaja. Need punktid tuleb ikkagi taotlemise hetkel kokku lüüa ja arvestama sellega, et kui ikka ei ole äriplaani koostamises väga kodus, siis abi paluma. Toetust on jagatud 5 aastat ja elu on näidanud, et vähemalt 30 punkti tuleb kokku saada, et siis võib midagi lootma hakata.

Abi sai palutud :) ja spetsialist vaatas ja tegi korrektuurid. Igatahes tahakski vähemalt järgmise vooru jaoks targem olla et mis siis nii meeletult valesti seal a osas oli.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 12:16 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
weikepõllumiees kirjutas:
toetusraha kirjutas:
weikepõllumiees kirjutas:
No vaatame mis saab.Aga kust ikkagi maakondi näha saab?Sain jah 24 midagi, aga kuidas ikkagi äriplaani eestg päris null?Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus.Haridus, see on jah nii, et tingimustes oli ju kirjas et kui omandad 36 kuu jooksul siis see annab ka midagi.Mulle paraku ei andnud.Aga kõik need teised nullid :?


Nagu ma ütlesin, et ei oska kommenteerida, et miks äriplaani eest 0. Vaatasin praegu üle. Päris 0 äriplaan ei olnud. Mingid punktid sa ikkagi said selle eest. Äriplaani mingid osad olid nullid. Töökogemus võiks ka natukene parem olla aga see on suht hea. Aga haridus ei anna punkte, kui sa selle omandad 36 kuu jooksul. Tingimus on see, et kui sul ei ole seda haridust, siis sa pead omandama selle aja jooksul. Et kui ei omanda, siis maksad toetuse tagasi. Aga selle pealt täiendavaid punkte ei saa. Ainuke asi, mis ma oskan sinu puhul välja tuua on see, et kuna sul on ülevõtmine, siis oleks olnud sul võimalus need punktid kokku saada, mis vaja aga oleksid pidanud mõtlema selle peale, et äriplaan veidike parem saaks. Kas siis palunud kuskilt natuke abi või tellinud vastava teenuse. Siin ei saa loota, et on ülevõtmine ja siis oled kindel toetuse saaja. Need punktid tuleb ikkagi taotlemise hetkel kokku lüüa ja arvestama sellega, et kui ikka ei ole äriplaani koostamises väga kodus, siis abi paluma. Toetust on jagatud 5 aastat ja elu on näidanud, et vähemalt 30 punkti tuleb kokku saada, et siis võib midagi lootma hakata.

Abi sai palutud :) ja spetsialist vaatas ja tegi korrektuurid. Igatahes tahakski vähemalt järgmise vooru jaoks targem olla et mis siis nii meeletult valesti seal a osas oli.


Kui sa plaani eest ühe punkti said, siis oli see tõesti tore spetsialist :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 4:54 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Nov 08, 2011 8:35 pm
Postitusi: 28
toetusraha kirjutas:
Kui sa plaani eest ühe punkti said, siis oli see tõesti tore spetsialist :D


:arrow: :arrow: :arrow: :mrgreen:

Huvitav, et millal peadirektori käskkiri tuleb?


weikepõllumiees kirjutas:
Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus :D


Justnimelt ülevõtmine OLI....
Järgmisel aastal aga seda +15(ülevõtmine) punkti sul aga enam ei ole!
Pole haridust ja pole ülevõtmist... Adiós!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 4:59 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
polla kirjutas:
toetusraha kirjutas:
Kui sa plaani eest ühe punkti said, siis oli see tõesti tore spetsialist :D


:arrow: :arrow: :arrow: :mrgreen:

Huvitav, et millal peadirektori käskkiri tuleb?


weikepõllumiees kirjutas:
Mul oli nii ülevõtmine kui töökogemus :D


Justnimelt ülevõtmine OLI....
Järgmisel aastal aga seda +15(ülevõtmine) punkti sul aga enam ei ole!
Pole haridust ja pole ülevõtmist... Adiós!


Päris nii hull asi ei ole, et järgmine aasta ülevõtmist ei ole aga seda tuleb siis hoolega vaadata, et kuidas vormistada. Kuna see ülevõtmine toimus alles see aasta, siis on võimalik seda ülevõtmist kasutada. Kõik oleneb, et palju ülevõtja ise on tegutsenud ja palju on käibenumbrid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 9:05 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Naljamees teind omale vähemalt PM 3.kat, selle kaks nädalat oleks ikka leidnud kuskilt.
Ega see päästnud muidugi poleks, aga oleks vähemalt näha olnud, et inimene tõesti pingutab.
Ma nuputasin äriplaani mitu nädalat ja kirjutasin mingi viis-kuus korda ringi, et jutt sorav oleks ning samas ka kõige s-temal juhul min. nõuded täidetud oleks. Lõppeks oli abi A-osa andis 27p, ilma ülevõtmiseta sain eelmine aasta esimesest satsist pos. vastuse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 9:16 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Nov 08, 2011 8:35 pm
Postitusi: 28
toetusraha kirjutas:
Päris nii hull asi ei ole, et järgmine aasta ülevõtmist ei ole aga seda tuleb siis hoolega vaadata, et kuidas vormistada. Kuna see ülevõtmine toimus alles see aasta, siis on võimalik seda ülevõtmist kasutada. Kõik oleneb, et palju ülevõtja ise on tegutsenud ja palju on käibenumbrid.


Loomulikult on ka järgmisel aastal ülevõtmine, kuid see konkreetne ettevõte ON JUBA üle võetud ja taotleja on sellekohased punktid juba saanud.
Loogiline on, et sama ettevõtet saab üle võtta vaid üks kord ja mitte aga mitmel järjestikusel aastal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 9:22 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Nov 08, 2011 8:35 pm
Postitusi: 28
rait kirjutas:
Lõppeks oli abi A-osa andis 27p, ilma ülevõtmiseta sain eelmine aasta esimesest satsist pos. vastuse.


Päris 27,0 (A-osast) ikka 2011 esimesest voorust raha ei saanud.... Piir oli vist 27,7


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.