Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 7:52 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 171 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 10:40 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Nii, sai jälle rändamas käidud. Seekord, siis Sotimaal Wick-is. 26-27 oktoober toimusid Soti meistrivõistlused, kus ma sain osaleda Ian-i traktori ja adraga. Iani kodust Wick-i oli 330 km, plaanisime selle maa läbida rekaga 4 tunniga, mille peale hakkas Ian muigama. Kohale jõudsime 7 tunni ja 35 minutiga, sest reka lihtsalt ei olnud võimeline kiiremini sõitma. Kohati oli nii järsud langused ,et pidurid hakkasid kärssama ja siis tõus, mille võtsime jeeli jeeli teise käiguga.
Võitlejaid kokku oli sellel korral 140. Meie klassis ehk siis klass 1 oli võistlejaid 24, kellest siis kõige kuulsam mees oli Andrew Michell junior, kes on olnud Soti meister nüüd ,siis 8 korda ja maailmameister 4 korda. Ma arvan ,et Soti meistrivõistlused on sama kõva tasemega kui MM või isegi kõvema. MM-il on meie klassis 29 võistlejat, kellest 8-9 teevad sellist kündi, mida võiks võrrelda meie koolipoistega,aga sotimaal sellist jama ei näe.
Esimesel päeval tegin endalegi üllatusena,, suht ok algusvao, mille peale kohalikud vanad juba patsutasid õlale, kroon oli ka üks parimaid mille olen ilma treeneri abita teinud. Põhikünd ,viilud olid ühtlased, käike näha polnud. Lõpuvagu läks natuke nihu, kuna arvestasin natuke valesti ja eelviimane riba jäi 3cm laiem, kui pidi, mille tulemusena tuli viilude suur ebaühtlus ja muidugi pudenes mulda vao põhja.
Teisel päeval oli võistlusplats 800 meetrit eilsest põllust eemal, mis tähendas täiest teistsugust mulda. Algusvagu oli sirge ja ühtlane, aga krooni keerasin ise nii tuksi kui veel sai. Ma arva,et sellise krooni tegin ma viimati 10 aastat tagasi. Põhikünd oli ilus, viilud ühtlased, auke polnud. Eilsetest vigadest võtsin õppust ja eelviimane vagu oli täpselt 28 cm terves pikkuses, millest oleks võinud voolida ideaalse lõpuvao. Kuna ader polnud minu oma ja nende väheste tundidega ei suutnud kõiki pisidetaile endale selgeks teha , see tähendab seda, et Ian-i adral käib hõlma liigutamine mehhaaniliselt vändaga, viimase vao ajaks tõstame alati esimese hõlma üles, mida tegin ka mina, kuid mingil müstilisel moel kiilus vänt kinni poolel maal, ning atra tundmata arvasin ,et hõlm on juba üleval ,mille tulemusena jäi eelviimane viil natukene kõrgem kui oleks pidanud. Vaikselt hakkab mulle kohale jõudma,
Manus:
sotimaal 2013.jpg
sotimaal 2013.jpg [ 24.26 KB | Vaadatud 16820 korda ]
kuidas künd peaks välja nägema. Siiamaani arvasin sama ,aga nüüd tean ,et mul polnud asjast halli aimugi. See muidugi ei tähenda ,et nüüd hakkab sorinal võite tulema, aga kui harjutada õigete võtetega võib ka isegi õnneks minna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 13, 2014 7:38 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
http://www.pollumajandus.ee/article/201 ... _voistlema nonii, tubli tubli:)

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2014 10:36 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
http://www.pollumajandus.ee/article/201 ... used_sulle


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2014 5:40 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
hah aprill raudselt:D a kui pole siis oleks lahe.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 03, 2014 10:09 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Tere
Jõudsime lõpuks Cyzdali. Auto näitab ,et väljas on 32 kraadi sooja. Ilm on ilus ja kohe hakkame põllule minema.Üks pildike tõestamaks ,et oleme kohal.


Manused:
meie cyzdalis.jpg
meie cyzdalis.jpg [ 58.13 KB | Vaadatud 15993 korda ]
Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 25, 2014 10:45 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
http://www.aripaev.ee/article/2014/6/21 ... helt-voidu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2014 9:55 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Ehk on loota mõne aja pärast võistlust ka Maarjamaa pinnal näha...?!?
Venest võitu tuua on juba puht poliitiliselt võimatu. Igaljuhul tubli tulemus ''Laki Auto direktoriabilt'' :lol: Õnnitlused!!!

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2014 8:00 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
http://www.youtube.com/watch?v=I8nsTFxdMkI

3.40 st hakkab pihta...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2014 8:01 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
http://www.youtube.com/watch?v=f_c8u3XqWr4


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 03, 2014 6:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
mis traktor see on?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 03, 2014 7:25 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Agromas 85. mootor on vanalt t 40-lt, aga kõik muu on uus. Mootorile on lisatud turbo. Me olime silmad ruutus nii künniteemas sees ,et unustasime selle traktori hinna küsida. See agromas firma on dt 75 ka ära tuuninud ja suure kummiroomikutega traktori valmis teinud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2014 6:26 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kas kõigil olid ühesugused masinad,adrad?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 06, 2014 3:57 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Jah traktorid ja adrad olid identsed. Ma ainult ei saanud aru mis oli nendel atradel viga. Ma pidin ,,olude sunnil,, kündma 3 erineva adraga. Plus see, et aitasime ühel vene kutil atra reguleerida, jooksma saime ainult ühe adra. Algul arvasime ,et asi meis, aga pärast rääkisime teiste võistlejatega ja selgus, et kõigil sama jama kes samu atru kasutasid millega mina ennem kündsin. Panime adra ilusti jooksma ja kui keerasime teist pidi kündis 6cm kitsamalt, kui panime selle poole paika küdis teine pool 6cm veel laiemalt. Nagu oleks aisad erineva pikkusega olnud?! Ei saanudki lõpuni aru. Igas otsas muutsin esimese hõlma töölaiust. Jube tüütu. Tegelikult on pöördadraga päris huvitav künda. Ma ei teagi hetkel mida teha, kas jätkata oma vana adraga ,millesse on niii palju aega ja raha investeeritud , või minna üle pöördadra klassi. Hetkel on mul ametlik kutse Euroopa meistrivõistlustele. Kuhu oodatakse mind pöördadraga. Tatoli lubas uue New hollandiga minna. Pean veel 3000 eurot transpordi raha kokku ajama :(
Eks lähipäevil pean otsuse ära tegema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 07, 2014 8:34 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
http://www.tplants-export.com/en/products/51/153/
Ma mõtlesin, et Kaspar paneb segast ja ei jaga midagi vene tehnikast ja ajab jumzi mootoriga segamini, aga tõepoolest - õhkjahutusega mootor :shock:

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: künnivõistlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 07, 2014 11:42 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Olen ka maadelnud sama probleemiga.Lõpuks lasin teleskoopaisadel augud piklikuks,keevitasin tõmmitsa kinnitused alla,kvernelandi tõmmits külge ja põllule.1,5 cm keerasin aiska kokku.Vene värk :D

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 171 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.