Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 29, 2024 12:13 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 8:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
djkiller kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana

Mille vahe peab olema 5 aastat?


kui oled väetisi kasutanud siis vist minu mäletamist mööda pidi mingi tsükli läbima enne kui saad mahedana kasutada


Seda nimetatakse ülemineku perioodiks.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 8:33 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
djkiller kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana

Mille vahe peab olema 5 aastat?


kui oled väetisi kasutanud siis vist minu mäletamist mööda pidi mingi tsükli läbima enne kui saad mahedana kasutada



Tunnustamise taotluse esitamise päevast algab üleminekuperiood (üleminekuaeg), mil toodangut ei saa märgistada mahepõllumajanduslikuna.
Üleminekuperiood on lõppenud, kui mahepõllumajanduse eeskirju on järgitud:

- vähemalt 2 aastat enne külvi;
- rohumaa või mitmeaastaste söödataimede puhul vähemalt 2 aastat enne nende kasutamist mahepõllumajandusliku söödana;
- muude mitmeaastaste taimede kui söödataimede puhul vähemalt 3 aastat enne mahepõllumajandustoodete esimest koristust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 9:16 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noh, nüüd kui seaduseteed on siledad ja tarkust ja soovitusi agronoomidelt saadud, oleks aeg oma arvamus ka öelda. 2 ränka teemat on loodud : "haakeriistad lihaveisekasvatamiseks" ja käesolev teema. Leheküljetäite kaupa tulist arutamist ja soovitusi. Kõike ikka nii ja naapidi, et asi selge oleks. Kuna paljud foorumlased on oma sõna andnud, siis oleks huvitav saada ka tagasisidet. Kuidas lihaveisekasvatamisega jäi? Pidid ju laudast ülevaate jätma, võibolla ka pildid panema. Kuna lihaveised ostad? Mida selle maaga nüüd peale hakkad, olles teada saanud, kuidas mahedaks hakatakse? Mille peale külvad? Ja nii edasi ja edasi..... Kuidas investorite leidmine edeneb, -lihaveiste teemas ju rääkisid, et plaanid kaasinvestoreid leida ja nii edasi.... Anna meile ka teada!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 12:17 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
antud maad ei saa ju kasutada mahena?
peaks vahe olema 5 aastat või olen valesti aru saanud.
enne kasutati mitte mahedana

Kõva mees oled siin kohtusse minema, aga ise pole viitsinud isegi oma äriplaani aluseid puudutavaid seaduseid läbi lugeda.
Sa ei ole endale isegi selgeks teinud mis asi on mahepõllumajandus ja kuidas selleni jõuda, et lõpuks saaks panna oma tootele mahemärgi.
Aga noh sinu jaoks ongi põllumajandus PRIA´sse avalduste viimine ja miinimum nõuete täitmine, aga sa ei ole oma rumaluses aru saanud, et loomapidamine ei ole lihtne viis nende nõuete täitmiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 8:12 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Noh, nüüd kui seaduseteed on siledad ja tarkust ja soovitusi agronoomidelt saadud, oleks aeg oma arvamus ka öelda. 2 ränka teemat on loodud : "haakeriistad lihaveisekasvatamiseks" ja käesolev teema. Leheküljetäite kaupa tulist arutamist ja soovitusi. Kõike ikka nii ja naapidi, et asi selge oleks. Kuna paljud foorumlased on oma sõna andnud, siis oleks huvitav saada ka tagasisidet. Kuidas lihaveisekasvatamisega jäi? Pidid ju laudast ülevaate jätma, võibolla ka pildid panema. Kuna lihaveised ostad? Mida selle maaga nüüd peale hakkad, olles teada saanud, kuidas mahedaks hakatakse? Mille peale külvad? Ja nii edasi ja edasi..... Kuidas investorite leidmine edeneb, -lihaveiste teemas ju rääkisid, et plaanid kaasinvestoreid leida ja nii edasi.... Anna meile ka teada!!



täna toimub kohtumine.jah piltide tegemisega olen viivitanud kuigi olen sõitnud sealt tihti mööda.Olen veidi üle Eesti tiirutanud ja vaadanud ,et see vabapidamine ongi tänapäeval trend.
Hetkel on käsil üks teine projekt millest loodan saada asja septembris. Ma olen korduvalt öelnud ma ei hakka enne ühtegi looma ostma kui rentaablus pole paigas.
Eelmisest teemast ei saanud selle kohta ühtegi vastust.Kõik oli jutt kuid ühtegi numbrit.jah numbrid tulid loomade ning haakeriistade kohta.
Ise olen mõelnud ,et võibolla aasta või kaks kõike vahendeid ei soeta vaid ostaks heina.Veidi peavalu vähem(kui ei tule sellised suved nagu 2012, kus võib heinast puudust tulla).
Sain ka kutse 13,04,2013 Shoti mägiveiste kasvatajate kokkutulekule ,kuid kahjuks ei leidnud aega.

Teema pole unustatud vaid hetkel standby reziimil.
see sama maa millest siin juttu käinud ongi farmi all olev maa.Millel kasvab umbrohi.Enne kui ükski loom sinna peale lasta tuleks ka midagi külvata.Postimaterjal oleks kohe võtta.

Kohtus ma ei käis nagu WC mis on loomulik käik.Kui sa oma rahasi ikka kätte ei saa siis milline on Teie valik? Läheks ukse taha kräuksuma ja tulemus oleks ikka üks suur null.

Ning kindlasti annan igat infot teada mida teada saan ja küsin lisaks kui suu pihta ei lööda. Kahjuks on ajada mitmel rindel asju ning ei saa süveneda põhilisse mille poole hing kõige rohkem tõmbab :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 10:42 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Mul jääb endiselt arusaamatuks, kas mure on siis kahe aasta saamata jäänud rent, või see, et ta maa ära rikkus/kurnas vms?

Rendilepingu sõlmimine suuliselt võõra inimesega on suht jabur. Esiteks juba kohtus summa tõestamine, mis te kokku leppisite. Suulise lepingu olemasolu, ehk Pria kaudu saab tõendada, kuna seal ju maa kasutamise viis peaks olema märgitud.

Eelnevalt saadud renditasud on ikka korrektselt vormistatud ja renditasudelt maksud makstud/ arved olemas? Ka teistelt Teie/ Teie firma poolt renditud maadelt? Vastasel juhul kohtu poole pöörates on ju kohe jama majas?

Aga mingid ise välja mõldud kahjusummasid maa kurnamise eest otsa nõuda on küll kahtlane.

2007 rukis
2008 oder
2009 raps
2010 talinisu
2011 Raps (?)
2012 heintaimed Teie poolt külvatuna (?)


Kui on väetist kasutatud siis see üks lisaaasta rapsi kasvatamist, kui oleks võinud ehk juba liblikõielise vms panna, ei saanud küll nüüd nii drastilist tulemust anda, et maa muutuks hoobilt kasutuskõlbmatuks.
Tsiteeri:
Tinglikult võib ka rapsi välja
arvestada kogumisfaasina rapsi sügavale ulatuva juurestiku tõttu, mille abil raps toob mulla
pindmistesse kihtidesse järelkultuuride jaoks toitaineid ning raps jätab ka mulda rohkesti orgaanilist
ainet
http://www.eria.ee/public/files/lopparuanne_3.pdf
Ehk siis võib ka hoopis väita, et kui väetist piisavalt anti, parandas ta su mulda.

Oleks 2006 mullaproovid tehtud ja 2011 uued teinud, saaks ehk isegi midagi tõestada- enam mitte. 2012 ise juba surkisid seal, siis nüüd võib maa rikkumise samahästi selle kaela ajada. (Külvasid umbrohuga saastunud seemet, valel ajal külvasid, liiga väikse normiga või mida iganes- loll on see kes vabandust ei leia)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 10:57 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Djkiller, kas sellist vanasõna oled kuulnud: "Suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi". Selleks, et see vanasõna Sinu kohta kirjutatud ei oleks, on üks soovitus! Kui järgmise postituse teed, kirjuta, mida külvasid ja mis tõugu lihaveised soetasid! Niisama juttu võiks ajada siin foorumis naljateemas. :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 7:18 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
liivaku kirjutas:
Mul jääb endiselt arusaamatuks, kas mure on siis kahe aasta saamata jäänud rent, või see, et ta maa ära rikkus/kurnas vms?

Rendilepingu sõlmimine suuliselt võõra inimesega on suht jabur. Esiteks juba kohtus summa tõestamine, mis te kokku leppisite. Suulise lepingu olemasolu, ehk Pria kaudu saab tõendada, kuna seal ju maa kasutamise viis peaks olema märgitud.

Eelnevalt saadud renditasud on ikka korrektselt vormistatud ja renditasudelt maksud makstud/ arved olemas? Ka teistelt Teie/ Teie firma poolt renditud maadelt? Vastasel juhul kohtu poole pöörates on ju kohe jama majas?

Aga mingid ise välja mõldud kahjusummasid maa kurnamise eest otsa nõuda on küll kahtlane.

2007 rukis
2008 oder
2009 raps
2010 talinisu
2011 Raps (?)
2012 heintaimed Teie poolt külvatuna (?)


Kui on väetist kasutatud siis see üks lisaaasta rapsi kasvatamist, kui oleks võinud ehk juba liblikõielise vms panna, ei saanud küll nüüd nii drastilist tulemust anda, et maa muutuks hoobilt kasutuskõlbmatuks.
Tsiteeri:
Tinglikult võib ka rapsi välja
arvestada kogumisfaasina rapsi sügavale ulatuva juurestiku tõttu, mille abil raps toob mulla
pindmistesse kihtidesse järelkultuuride jaoks toitaineid ning raps jätab ka mulda rohkesti orgaanilist
ainet
http://www.eria.ee/public/files/lopparuanne_3.pdf
Ehk siis võib ka hoopis väita, et kui väetist piisavalt anti, parandas ta su mulda.

Oleks 2006 mullaproovid tehtud ja 2011 uued teinud, saaks ehk isegi midagi tõestada- enam mitte. 2012 ise juba surkisid seal, siis nüüd võib maa rikkumise samahästi selle kaela ajada. (Külvasid umbrohuga saastunud seemet, valel ajal külvasid, liiga väikse normiga või mida iganes- loll on see kes vabandust ei leia)



esiteks ja renditasu 2 aasta eest.Olemas kirjavahetus kus ise tunnistab antuid summasid ,kuid ei maksnud ära.
Jah mullaproove pole võtta. Kui firma esitab renditasu koos km ga siis mis makse sa sealt maksad?:D Teine kui rendib eraisik siis peab tulu deklareerima.Nii ,et maksudes ei ole mingit küsimust.
2012 ei ole midagi külvatud.Sai neid umbrohu jääke hooldatud mis peale talinisu peale kasvas.

Andrese talu ma pole küll puhas eestlane ,aga olen vast korduvalt oma seisukohta välja öelnud.Enne kui mul asi pole 100% selge ei külva ega osta ühtegi looma,kuid ma liigun selles suunas(osa maad lihaveise kasvatusele osa võibolla vilja alla). Vabanda kui ma ei suuda korrektselt sulle puust ja punaselt ette kanda.

Sellepärast ongi antud teema koguda informatsiooni ja harida ennast mitte nalja teha. Sama hästi võib nina täis tõmmata ja minna klouni mängima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 11:59 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Selle pika arutamisega võid enne pinsile jõuda kui ära otsustad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 7:42 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
kopraonu kirjutas:
Selle pika arutamisega võid enne pinsile jõuda kui ära otsustad.



ei jõua.Minu vanuses inimene ei hakkagi tulevikus pensi saama.
Kuna ma pole kokku puutunud ei vilja- ega loomakasvatusega on algus raske .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 7:55 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
kopraonu kirjutas:
Selle pika arutamisega võid enne pinsile jõuda kui ära otsustad.



ei jõua.Minu vanuses inimene ei hakkagi tulevikus pensi saama.
Kuna ma pole kokku puutunud ei vilja- ega loomakasvatusega on algus raske .

Mida siis djkiller saama hakkab?
Proov käib, aga etendust ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 8:40 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:
kopraonu kirjutas:
Selle pika arutamisega võid enne pinsile jõuda kui ära otsustad.



ei jõua.Minu vanuses inimene ei hakkagi tulevikus pensi saama.
Kuna ma pole kokku puutunud ei vilja- ega loomakasvatusega on algus raske .

Mida siis djkiller saama hakkab?
Proov käib, aga etendust ei ole.



Küll see etendus tuleb.Hetkelgi käib läbirääkimised ökotalu ehitamisest.St. seda ,et kõik muu tuleb ka sellega kaasa(mis laualt kõhtu kõlksub).Antud projekti äriplaani kirjutamine hakkab varsti pihta.
Siis hakkan uurima ja puurima villja - ning loomakasvatust. Üks suurem investeering juba tehtud -põllumaa mida on plaanis ka veel juurde soetada.
Kõige muuga olen jõudnud tegeleda ,kuid põllumajanduse põhituum on hetkel kaugeks jäänud. Kuna see ei ole minu igapäevane tegevus veel.
Homme on veel kohtumine ning siis kõige muu juures tõstan üles teemaks põllumajandus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 2:17 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noh, mis maaga saab, kas oled otsustanud ??? Lumi läinud ja varsti põllule! Mis nende kohtumiste tulemuseks sai, mida pidevalt mainisid? Läheb siis hanguga vehkimiseks, või tegeled suurkasumlike projektidega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 8:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Noh, mis maaga saab, kas oled otsustanud ??? Lumi läinud ja varsti põllule! Mis nende kohtumiste tulemuseks sai, mida pidevalt mainisid? Läheb siis hanguga vehkimiseks, või tegeled suurkasumlike projektidega?



Hetkel hangu mulda ei lükka.Ideaalis kui saaks oma rohumaad anda kasutusse neile kellel eelmine suvi heinast puudu jäi.Siis läheks nagu asja ette mitte niisama maha purustada.
1 kohtumine oli seotud pigem kinnisvara äriga , kuid vaikselt valmistan ette ka põllumajandus ideid.
2 kohtumine on soetud ökoturismiga ,millega plaanis luua süsteem millest saaks kasu kohalikud mahetoodanguga tegelevad talupidajad.Oleks kuhu turustada ning parema hinnaga kui praegu.

lihaveistega pole ka olnud hetkel aega tegeleda.St valida kas hakata tegela tõu aretusega või midagi muud.
Üritan lähiajal ammu lubatud pildid üle riputada ning kuulda mis targematel öelda .

ma ei ütleks et suurkasmulike projektidega vaid nendega mis pakuvad huvi ja on hingelähedased.
Usun siia maani ,et ökoturism on tõmbenumber.
Sp. sai ka soetatud ajalooline kalapüügi õigus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 8:37 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
djkiller kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Noh, mis maaga saab, kas oled otsustanud ??? Lumi läinud ja varsti põllule! Mis nende kohtumiste tulemuseks sai, mida pidevalt mainisid? Läheb siis hanguga vehkimiseks, või tegeled suurkasumlike projektidega?



Hetkel hangu mulda ei lükka.Ideaalis kui saaks oma rohumaad anda kasutusse neile kellel eelmine suvi heinast puudu jäi.Siis läheks nagu asja ette mitte niisama maha purustada.
1 kohtumine oli seotud pigem kinnisvara äriga , kuid vaikselt valmistan ette ka põllumajandus ideid.
2 kohtumine on soetud ökoturismiga ,millega plaanis luua süsteem millest saaks kasu kohalikud mahetoodanguga tegelevad talupidajad.Oleks kuhu turustada ning parema hinnaga kui praegu.

lihaveistega pole ka olnud hetkel aega tegeleda.St valida kas hakata tegela tõu aretusega või midagi muud.
Üritan lähiajal ammu lubatud pildid üle riputada ning kuulda mis targematel öelda .

ma ei ütleks et suurkasmulike projektidega vaid nendega mis pakuvad huvi ja on hingelähedased.
Usun siia maani ,et ökoturism on tõmbenumber.
Sp. sai ka soetatud ajalooline kalapüügi õigus



tegelt mul on 10 kitse ,kuid ise pole käsi külge pannud


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.