Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 29, 2024 7:27 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Survepesur
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 6:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Teeks teema survepesuritest, sest plaanis see aasta uus soetada ning ootaksin kogemusi. Stokkeri lehelt tekkis üks küsimus, et mis vahe on kõrgsurvepesuril ning lihtsalt survepesuril(väljund bar'id samad).

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 7:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Endal kogemus Kärcher'iga, mudel 6.(mingi number)- täiesti rahul.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 7:45 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
Ei hakanud uut teemat tegema, aga oleks selline küsimus:
Kas keegi on endale ehitanud pesula ka traktoritele? Mõtlen midagi sellist kus on loodud restide süsteem ja äravool (mahapestav sodi ja muld kukub läbi resti)?
Endal plaanis midagi taolist ehitada, aga oleks hea näidise järgi teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 7:55 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Mina neid survekaid ei poolda.olen proovinud ja kui ikka viisakalt survega ümber ei käi siis rikkud värvi ära.Seda siis olenematta traka margist.Ja kleepsud lendavad kohe hästi kiiresti minema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 8:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Iga asjaga tuleb mõistusega ümber käia, keegi kunagi ütles, et lolli peaga võib oma riista ka ära lõhkuda...
Kuid pesuritega on sedasi, et põllumasinate pesuks pole Kärcheri mudelitest alla HD mõtet üldse vaadata, sest paari hooajaga on omadega õhtal. Paar aastat tagasi kui omale ostsin, siis hakkas rahast kahju ja võtsin K5 - mõtetu, sest tänaseks on läbi - töötab kuid surve on lahja, selleks aastaks toon uue mingi HD-mudeli ja kindlasti kuuma veega, sest kui kuskilt mingit õli on vaja maha saada, siis külma veega jäädki uputama ja tolku ikka ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 7:58 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
endal mingi bosch,5aastat olnud,põhiliselt saab pesta sitaveo tehnikat,niisama trakat pesen tavalise voolikuga millel veits kõvem surve.heinatehnika,trakad suvel jne, käib puhtaks ainult suruõhuga.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 12:00 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 05, 2010 7:01 am
Postitusi: 163
Asukoht: Viljandimaa
Minul on ka kogemus Kärcheri pesuriga. Soojendas vett kuni 90kraadi natuke vajas ka diislit muidu oli super. Töö tegi 5+ ära :D

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 2:49 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Mina usun et Kärcher on normaalse kvaliteediga, tänapäeval teevad metallist kolviga masinaid, vanasti olid osad plastikust. Jäi meelde kunagi keegi rääkis nii. See mudel peaks olema piisav: http://www.karcher.ee/est/k66.html
Endal taoline aga mingi 3-4a vana ja saab pestud kõik, atra pestes lükkan ikka 10-15cm paksuse kihi ennem maha ja siis hätta ei jää.
Loomulikult on inimesed erinevad ja oleneb kes millist tulemust tahab ja kui kiiresti.
Head nõu saad ka vb pesulatest, näiteks veokite pesulast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 8:00 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2011 8:05 pm
Postitusi: 132
Asukoht: Harjumaa
Ega surved on kõigil praktiliselt samad, aga tehnika pesuks sobib selline, kus vee hulk on ikka suurem kui neil tavalistel.
Meil juba teine Kärcher muretsetud ja pesu on selline ajukepp, et hoia ja keela.
Ei raatsitud lihtsalt rohkem raha raisata ja osteti järjekordselt sama kräpp.Ainult selle vahega, et natuke kallim.
Naabritel samuti Kärcher, aga kui seal pesemas käisin, siis vahe oli mäekõrgune.Püstolit andis kinni hoida ja igasugune sitt ja vana õline kõnts irdus hetkega.
Marki ei oska kahjuks öelda, aga oli ikka püstine ja 380 V pingega.
---------------------------------------------------------------------------------
Vaatasin täna siis seda vana ja mark oli K 5.80 (450 l/h ja max surve 125 bar) täiesti mõtetu riist põllumajanduses.
Hetkel kasutusel olev on HD 6/15 C (560 l/h ja max surve 150 bar) mingi vahe on eelmisega, aga samuti põllumajanduses üks enda vihastamiseks loodud, pesta saab aga kui paremat pole proovinud, siis käib kah.
Naabritel on samuti HD ja meenub, et oli vooliku trumliga ja kolmik düüsiga.Pildi järgi ei oska hetkel ennustada kuid midagi HD 9/19 MX plus sarnast ja sellega oli ikka lust pesta.
Arvan, et müügimehed teavad täpselt.Esimene asi, mida küsib on see, et milleks vajad seda ja kui ikka põllumajanduses siis võimalikult suurema veekuluga ja survega.


Viimati muutis jopa, Kolmapäev Veebr 13, 2013 5:14 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:24 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
maaltjahobusega kirjutas:
Mina usun et Kärcher on normaalse kvaliteediga, tänapäeval teevad metallist kolviga masinaid, vanasti olid osad plastikust. Jäi meelde kunagi keegi rääkis nii. See mudel peaks olema piisav: http://www.karcher.ee/est/k66.html
Endal taoline aga mingi 3-4a vana ja saab pestud kõik, atra pestes lükkan ikka 10-15cm paksuse kihi ennem maha ja siis hätta ei jää.
Loomulikult on inimesed erinevad ja oleneb kes millist tulemust tahab ja kui kiiresti.
Head nõu saad ka vb pesulatest, näiteks veokite pesulast.

Need kodukasutajatele mõeldud pesurid võib rahulikult ostmata jätta, sest max paari aastaga on läbi omadega, nad lihtsalt ei ole mõeldud sellise töö jaoks.
Põllutehnika pesemiseks kõlbavad Kärcherilt ainult HD mudelid, maksavd rohkem, aga peavad ka selle võrra kauem.
Loomulikult on Kärcherile alternatiive, aga nendega mul isiklikku kogemust ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 14, 2013 12:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Rait:
Ma usun, et oleneb ka kui suur põllumees sa oled ja kui suur masinapark pesu vajab. Minul näiteks 3 traktorit, veokas, põllutööriistad. Nende jaoks piisab täiesti Kärcherist mis on juba praeguseks kestnud üle 3 aasta ja surve on veel normaalne et tunned ikka "vastulööki" (naisterahvas autot peseb siis võib käest ära lüüa :).
Teine asi oleneb kes mida pesta tahab, mulle piisab kui ma mulla masina pealt ära lasen, värvi jätan ma alles. Eelnevalt väga õline tagahaakesüsteem näeb peale pesu välja nagu uus. See muidugi oleneb kuidas kes peseb, mina pesen kuskil tund aega survega + siis salong, samas sügisel pesi 1 teine kodanik mu traktorit kes polnud sellest huvitatud ja temal kulus 10 minutit, loomulikult pesin ma pärast ise üle, sest traktori märjaks tegemine ei ole mingi pesu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 14, 2013 12:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Kohe tekkis tahtmine veel pajatada:
Paljud räägivad eriti just ruloonpresside kohta et ei tohi kindlasti survega pesta et vesi vahel ja rooste jne. Kuidas kellele, mina näiteks pesin survega vääga põhjalikult JD pressi, kaaned lahti ja hammasrataste vahelt ja igaltpoolt, välja nägi nagu uus, mitte tilkagi õli kuskil ja mis kõige tähtsam, tuleb korralikult ära määrida peale pesu, kõik niplid korralikult määret täis, ja ketid korralikult õlitada ja lasta töötada natuke aega ja veel korra määrida. Samuti adraga, määrdega surud vee välja igaltpoolt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 14, 2013 10:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Aitab ka suruõhuga susistamine peale pesu. Pressi puhul siis.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Reede Veebr 15, 2013 7:11 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
maaltjahobusega kirjutas:
Kohe tekkis tahtmine veel pajatada:
Paljud räägivad eriti just ruloonpresside kohta et ei tohi kindlasti survega pesta et vesi vahel ja rooste jne. Kuidas kellele, mina näiteks pesin survega vääga põhjalikult JD pressi, kaaned lahti ja hammasrataste vahelt ja igaltpoolt, välja nägi nagu uus, mitte tilkagi õli kuskil ja mis kõige tähtsam, tuleb korralikult ära määrida peale pesu, kõik niplid korralikult määret täis, ja ketid korralikult õlitada ja lasta töötada natuke aega ja veel korra määrida. Samuti adraga, määrdega surud vee välja igaltpoolt.

Jah ,võid nii teha kui sul aega palju käes ja muud teha pole,õhk teeb täpselt sama töö ,vähema pasata. Pealegi kui sul pressil oleks rohkelt andureid ,elektrit jne mismoodi siis ,igakord lased ühendused jne jamad silikoniga üle w? Ader on lihtsam teema.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Survepesur
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 16, 2013 1:04 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 12, 2009 9:39 pm
Postitusi: 355
Meil 5-6 aastat vana püstine Kärcher 380v ja kirja järgi annab 190 bar välja. pöörlev ots otsas ja päris kärmelt saab asjad puhtaks. pöörlevaga ei tohi kleepsude ligi väga minna :wink:

kuidas te enda kombaine pesete, kas ainult väljast katteplekid puhtaks või kõik kaante alused, rihmaseibide ümbrused survega üle?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.