Tänane kuupäev Reede Mai 17, 2024 12:53 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Traktori ostmine
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2012 2:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
MAZ kirjutas:
Lühidalt öeldes, tasub sellest austusest pika kaarega mööda minna.


Miks mööda. Kui niimoodi suhtutakse, siis tuleks poolest Eesti rahvast mööda vaadata ja need kes ülepiiri käivad need on puhta suvitajad.

Traktorid.ee on koht kust võib saada ülihea masina ja ülisita. Igale rahakotile midagi. Vaesema rahakotiga loomulikult kiruvad meest maapõhja. Rikkama rahakotiga mehed ei nurise kauba üle.
Inimesel on lihtsalt turundusnipp käes ja ta teeb äri.
Seal tehakse lihtsalt lollile puust ja punaselt (peale ostu aasta pärast jõuab omanik sellele järeldusele) ette, et ODAVAT JA HEAD ASJA POLE.



viewtopic.php?f=16&t=1236&hilit=m%C3%BC%C3%BCrsepp link eelmisele teemale


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 12:58 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 10:36 pm
Postitusi: 47
võid saada ka odavalt head asjas,näiteks kui kellegil mingi rahakriis vms vaja midagi kiirelt maha müüa jne.peaga tehakse assju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 8:21 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
allanmtz kirjutas:
võid saada ka odavalt head asjas,näiteks kui kellegil mingi rahakriis vms vaja midagi kiirelt maha müüa jne.peaga tehakse assju.

Postituse kellaaega ja vormi vaadates olid korralikult täis ja hetkel ärkasid, et liiter vett ära juua ja arvuti kõrvalt põrandalt jõuad lõpuks ka voodisse. Peaga tehakse igasuguseid asssju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 11:09 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 10:36 pm
Postitusi: 47
ei olnud täis.
tehnikat pead jagama,häälest kuuled juba ära enamvähem ,vaatad otsid lekkeid proovid sõitta jne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 11:10 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 10:36 pm
Postitusi: 47
ma ei väida siin et seal traktorid.ee saab head kauppa.pole ostnud sealt ega ei ole ka plaanis.
sina andrese talu oled vist sealkaudu peksa saand juba nagu näha on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 1:22 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
allanmtz kirjutas:
ei olnud täis.
tehnikat pead jagama,häälest kuuled juba ära enamvähem ,vaatad otsid lekkeid proovid sõitta jne.


Tehnikat pead jagama?? Sellised mehed just neid sittasid juuste ostavadki. Normaale mõtlev inimene enamjaolt ei huvitu eriti tehnika eripäradest. Ehk siis ei tea viimse pulgani kuidas miski töötab.
Kuna neid lolle(oma arvates masinate tundjaid) on palju siis kirutaksegi masinate kvaliteeti ülisitaks- mis tegelt on ka tõsi.
Mõtlev inimene ostab korraliku vähetöötanud, garaazisseisnud ja kirikuõpetaja masina. -- Kuid neid liigub ülivähe ja hinnaklass on "mõistusega mitte võetav"
Siin näiteks oli üks rus 820 müügis 10a vana hind 10,5k €, mis on ka 3k töötundi töötanud (rusi ressursiks nimetati veneajal 6000tt, kui ta kapitali saadeti)- siinjuures uhiuus maksab 13,5k€
Soomest ja rootsist toodud 10-15a vanad ja hind algab ka 10tuh €. Samas kvaliteedis on tohutu vahe.

Seetõttu ongi, Eestis olnud masin on enamjaolt sitalt hoitud käkk. Mis ostetud uuena ja siis pool ressursist ära rätsitud. Siis müüki ja ostetakse järgmine uus asemele -vahel ka toetustega....
Nüüd kolmanda ringi masinad, mis röögivad kapremonti satuvadki enamjaolt selliste tegelaste nagu traktorid.ee müügiplatsile pikemalt seisma.
Korralike pühapäeva masinaid võib kahekäe sõrmedel enamjaolt üles lugeda -mis aasta jooksul Eestis avalikult müüki lähevad.
Kahjuks nn edasimüüjad rabavad need masinad koheselt omale ja panevad tuhandeid eurosid kallimana koheselt müüki tagasi. Paremal juhul värvivad veljed ja katuse traktoril ka veel üle.


Otsid lekkeid? proovid sõita? Puhtaks pestud masinal ei leia sa lekkeid ja need, mis nähtavale tekivad, vaikid enda jaoks maha. Kui ikka õlikihi peale värv ka tõmmatud võid jäädagi lekkeid otsima.
Proovid sõita? Kui talvisel ajal üritad sõita käigukasti ringi ajada on see sõit nagu litsiga ratsutamine. Oleks nagu midagi - kuid ei ole ka. Käigukast on nii paksu õli täis ja täis koormuse all ikka ei saa sõita.
Vene tehnika on enamjaolt selline, et tühikäigul töötab ideaalilähedaselt (vene tehnika jaoks) Koormuse all aga tulevad vead välja.
Ma ei ole kohanud, et keegi lubaks näiteks kruusakoormat sikutada enda trkatoriga või künda maad "proovimise eesmärgil"

allanmtz kirjutas:
ma ei väida siin et seal traktorid.ee saab head kauppa.pole ostnud sealt ega ei ole ka plaanis.
sina andrese talu oled vist sealkaudu peksa saand juba nagu näha on.


Esimese mõttena oli ka endal, et sa Allanmtz oled mõtlemise asemel peaga naelu seina tampinud. Niisama lõõpima hakata pole mõtet.
Võta rahulikult, senikaua kuni ise ei ole piisavalt tehinguid teinud ei ole ka mõtet kedagi maha teha- üles upitada. Lihtslat mõned inimesed on põllumajandusmaastikul traktorite äri teinud pikemalt ja omavad ka erinevaid arvamusi erinevatest müüjatest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 1:41 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
allanmtz kirjutas:
sina andrese talu oled vist sealkaudu peksa saand juba nagu näha on.

:shock:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 7:11 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
:mrgreen: haaaaaaaaaaah,krt mai viitsi,kunagi kirjutasin siia mis sest kohast arvan,no asi ikka pole sealpuhul selles kas on raha või ei :D

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 9:52 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kui läksin Haapsallu traktori järgi siis esmaabikohvrit kokku seades küsiti esimese asjana Võru traktori poest et ega ma ometi müürsepa käest ei osta. Pole küll traktoriga tegemist, aga üks tõi sealt omale T-40 AM-i ja ei ole tal midagi lagunenud. Teeb endale, vanematele ja ämmale heina ja aiamaa. Aga eks seal ole enamus masinad nö kahtlaselt remonditud.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 11:01 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Meil läks üks mees külast sinna traktorit ostma. Proovis siis ühega sõita, kuid roolilõtk oli nii suur olnud, et oleks nibinnabin 9. käiguga kraavi sõitnud. Seda ütles ka, et värvikiht mõnele traktorile peale tõmmatud, ilma, et seda ennem pestudki oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 1:41 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 10:36 pm
Postitusi: 47
värvist näeb kohe ära ka kui õli all on või et kui mingisugune leke(on siuke kergelt punnis või tükkis se värv sellekohapealt)põhikohad tead ise ka ära kust lekkida võib ja kui masin töötab siis kraabid kasvõi võtmega natuke sealt seda värvikohta..siin ma vaatan et on rohkem neid isehakanud mehhaanikuid kui ma olen.
Raivo kirjutas:
allanmtz kirjutas:
ei olnud täis.
tehnikat pead jagama,häälest kuuled juba ära enamvähem ,vaatad otsid lekkeid proovid sõitta jne.


Tehnikat pead jagama?? Sellised mehed just neid sittasid juuste ostavadki. Normaale mõtlev inimene enamjaolt ei huvitu eriti tehnika eripäradest. Ehk siis ei tea viimse pulgani kuidas miski töötab.
Kuna neid lolle(oma arvates masinate tundjaid) on palju siis kirutaksegi masinate kvaliteeti ülisitaks- mis tegelt on ka tõsi.
Mõtlev inimene ostab korraliku vähetöötanud, garaazisseisnud ja kirikuõpetaja masina. -- Kuid neid liigub ülivähe ja hinnaklass on "mõistusega mitte võetav"
Siin näiteks oli üks rus 820 müügis 10a vana hind 10,5k €, mis on ka 3k töötundi töötanud (rusi ressursiks nimetati veneajal 6000tt, kui ta kapitali saadeti)- siinjuures uhiuus maksab 13,5k€
Soomest ja rootsist toodud 10-15a vanad ja hind algab ka 10tuh €. Samas kvaliteedis on tohutu vahe.

Seetõttu ongi, Eestis olnud masin on enamjaolt sitalt hoitud käkk. Mis ostetud uuena ja siis pool ressursist ära rätsitud. Siis müüki ja ostetakse järgmine uus asemele -vahel ka toetustega....
Nüüd kolmanda ringi masinad, mis röögivad kapremonti satuvadki enamjaolt selliste tegelaste nagu traktorid.ee müügiplatsile pikemalt seisma.
Korralike pühapäeva masinaid võib kahekäe sõrmedel enamjaolt üles lugeda -mis aasta jooksul Eestis avalikult müüki lähevad.
Kahjuks nn edasimüüjad rabavad need masinad koheselt omale ja panevad tuhandeid eurosid kallimana koheselt müüki tagasi. Paremal juhul värvivad veljed ja katuse traktoril ka veel üle.


Otsid lekkeid? proovid sõita? Puhtaks pestud masinal ei leia sa lekkeid ja need, mis nähtavale tekivad, vaikid enda jaoks maha. Kui ikka õlikihi peale värv ka tõmmatud võid jäädagi lekkeid otsima.
Proovid sõita? Kui talvisel ajal üritad sõita käigukasti ringi ajada on see sõit nagu litsiga ratsutamine. Oleks nagu midagi - kuid ei ole ka. Käigukast on nii paksu õli täis ja täis koormuse all ikka ei saa sõita.
Vene tehnika on enamjaolt selline, et tühikäigul töötab ideaalilähedaselt (vene tehnika jaoks) Koormuse all aga tulevad vead välja.
Ma ei ole kohanud, et keegi lubaks näiteks kruusakoormat sikutada enda trkatoriga või künda maad "proovimise eesmärgil"

allanmtz kirjutas:
ma ei väida siin et seal traktorid.ee saab head kauppa.pole ostnud sealt ega ei ole ka plaanis.
sina andrese talu oled vist sealkaudu peksa saand juba nagu näha on.


Esimese mõttena oli ka endal, et sa Allanmtz oled mõtlemise asemel peaga naelu seina tampinud. Niisama lõõpima hakata pole mõtet.
Võta rahulikult, senikaua kuni ise ei ole piisavalt tehinguid teinud ei ole ka mõtet kedagi maha teha- üles upitada. Lihtslat mõned inimesed on põllumajandusmaastikul traktorite äri teinud pikemalt ja omavad ka erinevaid arvamusi erinevatest müüjatest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 10:25 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
http://www.ensib.ee/public/blanketid/re ... us2009.pdf


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 7:54 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Mulle meeldib,kuidas Raivo leiab alati 101 põhjust,et teised on lollid jne. Lausa rõõm on lugeda seda. :mrgreen:

Viimane kokkupuude traktorid.ee firma omanikuga on see,et isiklikult mina temalt midagi ei ostaks.Mitte,et odav ja hea kusagil oleks(nagu nii on aga kunagi ei juhtu sa selle asja otsa) aga mina pimesi ainsatki elukutselist müügimeest olgu, kes ta ka poleks ei usalda. Elu on näidanud,et eestis on igasugu sahkerdajaid ja olematu äri eetikaga tegelasi. Mõned on juba nime ja nägu pidi teada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 8:46 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 4:18 pm
Postitusi: 307
Asukoht: Tartu
MAZ kirjutas:
Mulle meeldib,kuidas Raivo leiab alati 101 põhjust,et teised on lollid jne. Lausa rõõm on lugeda seda. :mrgreen:

Viimane kokkupuude traktorid.ee firma omanikuga on see,et isiklikult mina temalt midagi ei ostaks.Mitte,et odav ja hea kusagil oleks(nagu nii on aga kunagi ei juhtu sa selle asja otsa) aga mina pimesi ainsatki elukutselist müügimeest olgu, kes ta ka poleks ei usalda. Elu on näidanud,et eestis on igasugu sahkerdajaid ja olematu äri eetikaga tegelasi. Mõned on juba nime ja nägu pidi teada.




Ma ei ütleks, et teised on lollid. Lihtsalt mõtlemine on enamikul veidi labane.
Näiteks masinal rehvid siledad/mõrased vms- no vahetame ära, mis see siis ole. Kuid, et korralikud rehvid maksavad vähemalt 600euri selle peale ei mõelda koheselt.
Või siis õlilekked või värvimine. Masina lekkekindlaks tegemine (tihendite vahetus jne) võtab ühe nokitsejal terve talve. -

Värvimine. Võta iga detail ette, puhasta kas traatkettaga või liivapritsiga. Krundi, värvi ja lao kokku -- vähim summa, mis ma selle töö eest kuulnud on ka 600-1000euri. Tegu pole ju autoga millel plekid siledad. Traktoril rohkem kumerusi kui täidlasel naisel.

Võtta üks rape ette. Lammutada laiali puhastada ja lisada uusi varuosi. Lõpptulemus lihtsalt selles, et hind läheneb uue masina hinnale. (ma mõtlen vähetöötanud uut, kuid vanuselt ikka 20a vana)
Isegi sellisel juhul - südamega asja juures olles ja enda töötunde mitte arvestades tuleb hetk kui inimene jõuab järeldusele, et see vene kulunud raud on väsinud. (väsinud selles mõttes, et siit sealt ja kolmandast kohast ei pea enam poldid kinni. Näitena rusil jooksevad poolraami poldid laiali, või tagasilla käised ei ole võimalik korralikult tagasilla külge kinnitada jne)

Kodanik Maz suhtumisest tuleb ka aru saada. Inimene kes pole elusees ühegi asja eest turuhinda pidanud maksma, ei saagi aru, et reaalus on veidi teine. Niisama vanapapide garaazist-garaazi läbituuslamine ning juppide koinimisest saadud varandusest pole enam kasu. Ühtegi turvalist, töökindlat ja vastupidavat masinat ei oma. Vaid neid veneaegseid roostekäkkidest "projekte" mida ei suuda ka normaalne inimene terve elu jooksul täide viia.

Margus Müürsepast aka Traktrorid.ee
Tunnen Margust ärimehena vähemalt 10a ja rohkem. Olen tema käest ise ostnud ja olen aidanud osta/hinnata traktoreid. Mehel on lihtsalt piisavalt tutvusi sees Võrumaal ja ka kaugemal piiriääri pidi. Tal ei ole alati väga saasta kaupa müügis. Iga 2 traktori kohta mis vabamüügis on leiab tema 4tk. Esimesed kaks rändavad ka kahjuks tänapäeval juba edasimüüjate kätte, kes vaheltkasuga edasimüüvad.
Kuid see et 4tk korraliku on temalgi 10st saastast on ikkagi määrav. Loomulikult inimesed näevad vaid 6te viletsat, kuna need on masinad, mis jäävad ootama väikse rahakotiga head asja.

Samas kas hinnad on kõrged või mitte, ei oska alati objektiivselt võtta. Siinjuures tuleb ka mõelda sellele, et venelase varuosad (traktori komplektsus) on enamvähem 50a jooksul identseks jäänud. Olgu selleks traktorid t25a, mtz või isegi don kombain. Näitena kas keegi jõuaks osta mtz vanattüüpi vedavat esisilda 2300 euri eest, või ostab ennem 600-1000euri eest kasutatud/remontivajava mtz52 küljest?
Ma ei taha ühtegi ärimeest esile tõsta. Kuid reaalsus on see, et ka viletsamal ärimehel võib vahepeal kullast kang ette sattuda. Ja mida rohkem sa ühes valdkonnas tegutsed seda tihedamini seda juhtub.


Eestis on lihtsalt see probleem, et enne 1988a ei tohtinud eraisik traktorit omada ja 1988-1993a omandasid rikkamad talud kombaine, traktoreid ja põllutööriistu turuhinna baasil.
Nüüd aga tänapäeva. 20aastat on möödunud viimastest suurematest traktorite müügist. Kui ma nüüd ei eksi siis aastal 1989a müüs Saue traktoreid T25a ligi 2000tk aastas.
Aastal 1994a võeti arvele ca 150tk traktoreid t25a. ja aastal 2000 oli neid mälu järgi 8tk. Alates 2002a ei saa neid enam arvele võtta.
Viimase 10a jooksul on Belarus traktoreid müüdud eestis 100-20 traktori vahel tendents langevalt.
Sellest tulenevalt ongi neid kuldmune väheks jäänud, sest kes see loll ikka niisama heast tahtest hea masina maha müüb- erandjuhtudest ma ei räägi( omaniku surm vms)

Minu jutu point on see, et ENAMIK vene tehnikat on ligi 20a vanad vähemalt. Peale selle oli meil "kartulikooret söömise hetk" ja nüüd suuremad tegijad hakkavad küll taastuma, kuid tehnikat ikka ei osteta isegi kümnendiku võrra sellega võrreldes, mis oli 1990a kanti.
Tehnika, mis vastu ei ole pidanud - see on viidud kuusakoskisse. (raskemad põllutööriistad (adrad, kultivaatorid,randaalid jne), rääkimata kombainidest nivad, isegi Donid, ja lisaks enamik linttraktoreid)
Ostjad ei suuda seal kaasa rääkida, kuna masinad on palju töötanud, viletsas olukorras ja ostjateks on enamjaolt väiketalunikud kes hoiavad hinge sees, kuid tuhandetesse eurodesse küündivad remondiarved käivad enamikule üle jõu.- on mõtetud, kuna kergem ja odavam on olnud otsida uus ja korralikum ning vana kuusakoskisse saata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Traktorid.ee
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 9:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2011 12:51 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Tartumaa
Ma ei tea nüüd,kas peaks Raivo jutu peale naerma või nutma :lol: . Ehk mõlemat korraga tegema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.