Tänane kuupäev Teisipäev Mai 14, 2024 8:05 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 30, 2010 6:42 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Heinaaeg tuli nii kiiresti peale, et ei jõudnudki endale kaitsevõrku sebida. Täna läks üks küljeklaas puruks. Kivi ise vist põrkas minema, kabiinis oli ainult klaasipuru. Võtsin teiselt poolt klaasi ja tõstsin niiduki poole peale, vähemalt kaitseb midagigi. Nüüd kõige kuumemal ajal tuleb siis mingit võrku otsima hakata :roll: Enda lollus :cry:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 4:53 am 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 6:52 am
Postitusi: 373
kiirkinnitustega teradel on vahetamiseks ainult teatud koht ja kui juba 1cm verdu alla vajub siis poob niiduki kinni, aga tera vahetamiseks on vaja suruda 3cm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 3:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Kui niidukil muljur siis kas sealt silost/heinast mingeid toitaineid kaduma ei lähe?

Millist niidukit siis eelistada kui töölaius oleks mingi 3m? kas muljuriga või ilma? Ise internetis uurinud Lely niidukeid rohkem, natuke ka Pöttinger aga mõtlen, et äkki Lely odavam.
Keegi hindade kohapealt oskab rääkida midagi.
Kui muljur on siis on kuluosi ka rohkem aga kas on see ülalpidamine ka tunduvalt kallim või mitte oluliselt?

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 04, 2010 6:05 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ei lähe sealt mingeid toitaineid kaduma.kuna enda vana krone easycut320 7 aastat töödanud ja natuke pealisraam väsinud,siis sai ostetud nüüd kiiruga igaks juhuks veel üks krone. tahtsin samasugust ilma muljurita aga kuna polnud seda kohe saada, siis võtsin 3,2m.muljuriga,vb see ongi parem ses suhtes ,et raam tugevam,hinna sain ma pea sama mis tavalisel. Lelyga mul endal kogemusi pole,aga pöttingeri niiduk pole suurem asi. Aga noh kes mida kiidab ja hindab,siin samas teemas vist oli või kuskil keegi kiitis taarupit hoolega,samas mingi kuu tagasi rääkisin ühesuurema ettevõtte "kunniga" tema ei arvanud järelveetavast taarupist suuremat miskit.Kõik on suhteline.Samasz???

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 04, 2010 9:11 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Üks siin lähedal ostis 3m öttinger Nocadisc- see ka ilma muljurita. Aga umistas nagu, siis ta võttis sealt tagant ühe kummiketta ära. Silo nii sitt teha kui vaal on lai :?
Kasutaja õpipoiss´i niidukit olen ka lähedalt näinud, temal ka Pöttinger Novadisc aga oli vist 265.
Lelyl on terakinnitsu teistmoodi veits aga muu tundub vist sama- minu jaoks.
Samaz- hmmpeab kuskilt internetist uurima millised nood välja näevad, eespool mainiti, et kettaid pillub- see pole lõbus.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 04, 2010 9:39 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 8:05 pm
Postitusi: 40
Meil on Lely Splendimo 320 PC. See siis järelveetav ja muljuriga. Pole teistega kokkupuutunud, aga Lely kohta pole küll ühtegi halba sõna öelda. Tera vahetus on kiire ja mugav, niidus jääb ilus, tasane ning vaal jääb ühtlane. Ei usu küll, et muljuriga rohkem toitaineid kaduma läheb, kui ilma. Siis peaks ju vaalutades ka mingil määral kadusid esinema...Ei tea, kui siis, need nii väiksed kogused. Aga muljuri pluss on see, et silo närbub kiiremini ja hein sama moodi. Kui põld on kivivaba, siis ei lähe kuluvosasid ka rohkem, kui ainult määret kahte laagrisse. Ses suhtes, et kivihunnikusse pole üksi aparaat mõeldud töötama ja pole mul see niiduk veel ise niisama kuskilt lagunenud.

_________________
Sihikindlus viib sihile!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 5:24 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Jah mul on novadisc 265. Ja vastuseks Jürtole jah kiidan pöttingeri :D Ei ole ühtegi probleemi, väga rahul. Ummistuse kohta ei tea, pole kolme meetrine ja neid vaalu kettaid ka ei kasuta, 265 niidukist jääb vaal väga hea laiusega meie pressi jaoks. Oleks ainult korralik mass koguaeg :wink:
Lely vaatasin isegi, kuid oli kallim kui pötttinger. Praegusi hindu ei tea.
Krone oli samuti kallim.
Samazi poole ei julgenud vaadata, niisamuti muid poolakaid ja kes teab, mis maa vigureid.

Igaüks ise otsustab, koguaeg on keegi kes kiidab ja teine kes laidab.

Terv,
Kuldar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 5:44 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kas pöttingeri novadisci ja novacati latt on samad?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 5:54 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Töötasin juuni algusest silokolonnis parempoolse tiisliga järelveetava Taarup niiduki peal. Oli paar aastat noorem, kui ma ise... Niiduk on 15 aasta jookul läbitsohkatanud tuhandeid hektareid, seega neid remonttöid, mis tehti ei ole mõtet välja kirjutada.
Mul korraliku võrdlust ühegi teise niidukiga pole, aga enam-vähem oskan teda kiita/laita.
Traktoriks oli MTZ 820, ja laiust veidi üle 3m. Elektripostide ümbert oli hea hooga mööda sõida- tõmbasid lihtsalt niiduki endale järgi ja peale posti tõukasid tagasi. Rooli oluliselt keerama ei pidanud. Mägede peal muidugi libises niiduk vastavalt kaldele. Kui niiduk oli alla poole pidi teda enda poole tõmbama, kui üles poole, tegi lihtsalt ülekatet. Kui korralik russ ees, siis probleeme ei teki. Kivikaitse oli muidugi kehva, puudulik-ütleks ma. Kui oli mõni väiksem kivi siis libises sealt üle, aga suuremad kakkus maa seest välja. Veidi ebamugav oli muidugi teda igal põllul transpordiasendisse seada. Hea oli see, et ülekanne oli lahendatud reduktoritega- ei pea kartma, et kardaan 8 läheks. Kehva variant oli see, et tal oli 7 ketast ja terade vahetamine poldiga, ketad käisid eripidi, välja arvatud äärmised, mis käisid üht pidi. Orginiaalis peaks nendel ketastel terad üksteise alt läbi minema, aga kuna ketad kulunud, loksud sees siis peksid terad vastu ja neid pidi lõikuma probleemi vältimiseks. Muidu OK niiduk, kui vähem kuluosi oleks.

Samazi võid usaldada. Olen näinud nii mitmetel neid igasugu variante ja kõik töötavad, nii kahe kettaga 2,1m lai kui 3m muljuriga mitme kettaga. 200 ha ikka klõbistad aastaga ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 7:56 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 3:52 pm
Postitusi: 49
Asukoht: raplamaa
Hillar, milline see parempoolse tiisliga Taarup on. Ise pole sellist veel kohanud, äkki saaks pilte?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 9:52 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Pilt
Sarnane taarup mulle antigi kasutada. Uuematel saab ka tellida sellise, et saab liigutada mõlemale poole traktorit niiduki, siis ainult ühte külge põllul niidadki ja tekib vähem kolmnurki.

Kui ma ühest põllu otsast teiste sõitsin ja nägin, et külg on kõver sain niidukiga õgvendada liigutades tiislit vastavalt vajadusele, kui oleks rippes niiduk oleksin pidanud vaalu peal sõitma.
Aga jah, kui niidukit ostate, siis valige selline, millel kõik kettad käivad erisuunas, sest minul ei saanud originaal teri kasutada nendel ketastel, mis ühte pidi käisid - terad peksid kokku ja pidin relakaga maha lõikama otsi. Üksteise alt terad läbi igatähes ei läinud, nagu ette nähtud. Äärmised 2 ketast olid arvatavasti seepärast üht pidi sissepoole käima pantud inseneeridel, et ta pilluks heina ilusti muljurisse. Kokku oli minu niidukil 7 ketast, kõik olid saanud omajagu keevitamist...

Samasz pillub teri võib-olla seepärast minema, et tal on terade kiirvahetus ja tera lendab sealt kergelt minema, kui kivi või midagi kõvemat saab. Iseenesest hea lahenud, sest poldi võib rikkuda ja ei saagi tera ilma relaka abita kätte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 9:55 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2009 3:52 pm
Postitusi: 49
Asukoht: raplamaa
See ikka õnneks vasakpoolse tiisliga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 10:28 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Metsamees kirjutas:
See ikka õnneks vasakpoolse tiisliga.

Ma vaatasin, et vikat liigub paremale poole traktorist, et siis on parempoolse tiisliga, aga ju siis vaadatakse seda masinat nina poolt perse poole :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 06, 2010 7:14 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
hillar kirjutas:
Metsamees kirjutas:
See ikka õnneks vasakpoolse tiisliga.

Ma vaatasin, et vikat liigub paremale poole traktorist, et siis on parempoolse tiisliga


Seda küll, kuid see tähendab Eesti keeles, et tiisel on vasakul pool :wink:

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 9:47 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 22, 2009 3:48 pm
Postitusi: 128
Asukoht: paide
Terasid lõhub sellepärast, et arvatavast on pandud valed laagripukkid otsmistele ketastele neid on mitu erinevat kõrguse varjanti. Meil oli sama jama peale uue laagripukki panekut hakkasid terad vastu kettast käima siis tuli välja et mitut kõrgust.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.