Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:26 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2011 9:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Üks või kaks puldiga ei oma tähtsust , mina võtaks kahe rulliga kiletaja, kui selline juba sõelale võeti ja teisi enam ei vaatakski.
Põhjus väga lihtne, esiteks on nö staeliit oluliselt kiirem ja teiseks saab selle hea tahtmise korral ka pressile sappa haakida ja sedasi kombiks muuta komplekti.
Kas seda teha on plaanis või ei polegi nii oluline, aga ostes nö tavalise lõikad ka võimaluse ära, eriti veel kui hind kannatab sateliidi välja.
Ühes asjas ma ei ole muidugi päris kindel, kas saab panna näit. kokku Lely kiletaja ja Claasi pressi või peavad mõlemad ühe tootja omad olema.
Aga vaata ikka kõik variandid läbi enne, kui otsustad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2011 9:33 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Väga õigesti ütlesid, kui mainisid, et hea tahtmise korral saab pressile kiletaja järgi võtta- eks see nn kombitegemine ole üks paras ajusurm, kui jändad kahe puldiga samal ajal. Põhimõtteliselt oleks sel juhul vaja ka traktorist-masinistile abimeest igaks juhuks, kui rull ei lange täpselt kiletajale hammaste vahele ja pealelaadimiseks on vaja rulli veidi nihutada. Ise lõpetasin eelimisel aastal napilt kipsiga, kui lükkasin silorulli nii kõvasti, et randmes käis raks ja peenikeste luude vaheline pura-jura andis järele. Üldiselt ei tee paha, kui on olemas võimalus pressile kiletaja järele panna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2011 10:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ei ole vaja nii lolli tööd teha, kui rullide käsitsi kiletaja peale lükkamine, tasub kaamera peale panna, sest muidu tõesti ei näe mis seal toimub.
Võimelda ei ole seal pultidega midagi, paned luugi kinni ja vaatad, kui vaja tõmbad nõksu edasi ja vajutad kiletaja nuppu, kui üldse on vaja, võiks nagu ise arusaada see kiletaja, mis teha vaja.
Kiletaja ja pressi omavaheline suhtlemine eeldab, aga tõenäoliselt ühe tootja masinaid ja siin jätaks Lely kõrvale, sest press on ikka palju kallim kui teised, vaataks tõsiselt Kuhn'i poole, kel sama komplekt pakkuda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 5:38 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
No ei ole lolli tööd teinud- taga toimuvast on selge ülevaade. ´Tühja koha pealt ei läkuta, kui nii räägin, ju siis nii on ka- võibolla ei lähe minu kiletaja tõttu kõik nii, nagu vaja, kuna rull peab minema otse ja täpselt käppade vahele. Eksimisruumi on cm-tes. Kõik kiletajad ei ole sarnase laadimisega- võibolla teine tüüp parem. Ja taha näen väga hästi, traktori küljepeegel ulatub vähemalt meetri jagu kaugemale, kui tavaliselt- tegin selleks ekstra pikenduse. Kui see asi nii lihtne oleks ja libedalt läheks, siis teeksin kõik silo ühe masinaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 6:03 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ise pole sellise kompotiga silo teind ja kindlasti ei tee ka.Palju aega sellega kül ei võida.Pigem kaotab kui kõik ei suju nii nagu peaks.Ja kas siis pallid pannakse kõik mööda põldu laiali või vead siis pressi ja kiletajaga põlluäärde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 6:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kui ma eelmine suvi kiletasin, siis alguses oli ka jama rullide peale saamisega, aga see on sõiduoskuses kinni ja harjub ära. Mida kitsam traktor seda mugavam, mul kahjuks oli traktor laiem kui oleks võinud olla selle töö jaoks. Sellel kiletajal millaga mina kiletasin oli ka suht täpne rulli pealevõtmine ja kui eksisid, siis tuli otsast alata, ega korrigeerida reeglina enam ei saanud.
Kaamerat pakkusin juhuks, kui kiletaja pressi taga on ja siis ei ole sellega enam muret, sateliidid on ka liigutatava tiisliga ja täisautomaatsed (kui tellid sellise) mingit masinisti sinna vaja ei ole.
See mis enamus teeb ei olegi tavaliselt parim lahendus.
Kombineeritult silo tehes on omad probleemid millega tuleb arvestada, aga kindlasti ei ole selles suurt vahet, ega ka muret kus kiletaja on kas pressi haakes või samal raamil.
http://www.agronic.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=24&lang=en
Ühel foorumi kasutajal on täpselt sama kiletaja, mis seal filmis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 6:25 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
"Ühel" on jah :lol: Suurt rolli mängib see, kui maapinnal konarus on, või press ei ole otse kiletaja ees- väike jonks sees. (ja selleks, et nn jonks nii pikal jorul välja saada, tuleb päris pikalt sõita, aga rull võib vahepeal täis saada) Või on vahel nii, et rull ei ole päris silinder, ja võtab veidi teise suuna. Kiletajal endalgi veidi puudusi- päris kõike " ei söö". Tundub, et eelistab silotite kilet. Loomulikult sõltub väga palju sellest, kuidas sõidad, kuid mitte ainult. Ühesõnaga.. see kiletaja eeldab päris täpset sõitmist ja vahel on pusimist, et keset lagedat põldu silorull peale saada- nuta, või naera :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 6:45 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ära dramatiseeri ja üldse oled kuidagi väga pessimistlik kõige suhtes, mis ei seostu vanade harjumuste ja tavadega.
Selline komplekt on väga hea peremehele, kel ei ole palju silo vaja teha ja enamuses teeb heina.
Saab üksi töö ära teha ja ei pea sõltuma kellestki teisest ning saab oma asju ise planeerida.
Ka ei ole kahte traktorit vaja, ostad ühe ja korraliku ning kõik tööd saab tehtud, tahtmist on ka vaja, mitte ainult põhjuseid leida, miks ei saa.
Kui on teha aastas mingi 500 rulli silo siis ma arvan küll, et parmat hinna ja tööjõudluse suhet on raske tahta.
Jonksu välja saamiseks on hüdroga liigutatav tiisel, ma juba ennist mainisin seda, kahe meetrise vahe juures see rulli ei saa väga palju kõrvale minna.
Võimalik, et tootluses võrrelduna ainult pressimisega kaotad mingi osa, aga see eest on ühe mehega kõik mis pressitud ka kiletatud, see maksab ka midagi, sest kui ikka üksi oled siis kahes kohas korraga ei ole.
Rullide kokku kogumise osas on täpselt sama nagu suvaline kombi ainult lisaks on ka võimalus kasutada mõlemat masinat eraldi, loomulikult on ka osta odavam, kui kombi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 7:55 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kas Sa Rait oled sellist komplekti oma silmaga näinud või töös näinud, või koguni sellega tööd teinud, kus Agronicu kiletaja on pressil järel? Jutt siis sellestsamast videost, mille panid: Või kus sellist näinud oled ja sellisest üldse teadsid rääkida? Kui saladus pole, siis kus maakonnas selline liigub? http://www.agronic.fi/index.php?option= ... 24&lang=en


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 8:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ei ma ei ole näinud oma silmaga vabas looduses, aga see ei muuda asja veel halvemaks.
Kus Eesti otsas see masin töötab ma täpselt ei tea ja samuti ei tea ma kas ta on ka pressi haakes töödanud.
Ma ei saa ka aru mis sulle nii vastumõistust selle asja juures käib?
Selle asemel, et oponeerida võiksid kaasa mõelda ja asjalike argumentidega välja tulla.
Vaata ka teisi lõike ja ütle, mis muudaks kui mina või sina seda vabas loodus näeks.
http://www.youtube.com/watch?v=-vZGCmpIoxk&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=DNmhpkx0exU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jaRvQI6Iq30&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Uja6XvPaMnY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gmhbR9peKTg&NR=1&feature=endscreen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 9:40 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Loe mu postitusi, ja siis mõtle minu dramatiseerimise, pessimismi ja "vanade harjumuste üle" viewtopic.php?f=15&t=141&start=60 Kasutan juba mitu aastat samasugust komplekti, nagu videos välja tõid, ainult orkelit asendab welger 220 profi ja fendi asemel valtra. M.O.T.T. :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 10:03 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Nii lugesin ja sain teada, et sina ostsidki selle kiletaja OK. tähendab sa tunned inimest keda ma mõtlesin.
Lugesin ka seda, et sulle ei valmista probleemi mitte kiletamine vaid pressimine
Andrese talu kirjutas:
... Kahjuks ei ole minul ette näidata suurt üle 100 rulli päevas. ...Probleemiks kujuneb minul pigem liiga suur vaal, kus ummistab ja lõhub pressi ning traktorit.- koguse järgi võiks ju palju teha, aga kui pool päeva kulub pressi koguri ees küürutades ja hambad ristis silo kakkudes, võib viga nii minust, kui muudest teguritest otsida...

Siit loen välja, et welger teeb närvi mustaks ja siis on kõik asjad pahad, aga kiletajat sa siin sajatamńud ei ole. Mainisid, et jälgimist on palju, aga loomulikulton jälgimist rohkem teed ju kahe kohaga tööd, mis selles siis nii erilist on? Ja et eraldi saab kiiremini, loomulikult saab, aga saab ka üksi, mida tavalise kiletajaga juba järgi ei tee.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 10:43 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Nüüd on sul käes staadium, kus tähelepanu tuleb tõmmata teistele postitustele ja muu teemaga jätkata. Vaata, Rait. Press ja kiletaja on erinevad asjad. Kui räägime pressist, siis pressist, kui kiletajast, siis kiletajast, kui mõlemist korraga siis korraga. Käesoleva teema postitustes kirjutasin koguaeg agronicust, kui selle kasutaja. Sina jälle ... eks loeb, kes tahab. Nagu ka enne mainisin, sitta ei aja ja räägin asjadest nii, nagu on. Welgeril kipuvad jämedad nutsakad ´"paukuma". Nagu hiljem kuulnud ja uurinud olen, on see tavaline, kui mass on ebaühtlane ja võibolla ka "nööris". Samuti on kaitsesidur nõrgavõitu, aga see selleks. Läksingi veidi sinu provokatsiooniga kaasa ja laskusin kiletajalt pressile. Ok, ega sul muud varianti ei jäänud ka... Mina viha ei pea, ja kui end veidi halvasti tunned, siis lonksuke suhkruvett aitab :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2011 11:14 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ole nüüd, minu tuju ei ole kraadi võrragi langenud.
Aga sinu väljaütlemistest ei ole ühest ja selget vastust teada saanud, kas kiletaja pressi haakes siis on täielik saast, et ei saa üldse tööd teha, või saab kui surma häda, saab aga jama on, või on täitsa OK arvestades, et üksi saab hakkama.
Segane on ta nüüd ka selle pärast et pärast pressi teemas ei maininud sa, et rulle kätte ei sa jne. ja siin ka päris ühest ja selget väljaütlemist ei ole, pigem torised nii sama - selline on mulje mis mulle jäi sellest asjast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kiletajad
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2011 12:32 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Ühene vastus minu seisukohast kiletajast pressi haakes ongi selline, nagu veidi varem kirjutasin.:
Andrese talu kirjutas:
Väga õigesti ütlesid, kui mainisid, et hea tahtmise korral saab pressile kiletaja järgi võtta- eks see nn kombitegemine ole üks paras ajusurm, kui jändad kahe puldiga samal ajal. Põhimõtteliselt oleks sel juhul vaja ka traktorist-masinistile abimeest igaks juhuks, kui rull ei lange täpselt kiletajale hammaste vahele ja pealelaadimiseks on vaja rulli veidi nihutada. Ise lõpetasin eelimisel aastal napilt kipsiga, kui lükkasin silorulli nii kõvasti, et randmes käis raks ja peenikeste luude vaheline pura-jura andis järele. Üldiselt ei tee paha, kui on olemas võimalus pressile kiletaja järele panna.

Ja ka siin postituses rääkisin kiletajast pressi järel.
Andrese talu kirjutas:
No ei ole lolli tööd teinud- taga toimuvast on selge ülevaade. ´Tühja koha pealt ei läkuta, kui nii räägin, ju siis nii on ka- võibolla ei lähe minu kiletaja tõttu kõik nii, nagu vaja, kuna rull peab minema otse ja täpselt käppade vahele. Eksimisruumi on cm-tes. Kõik kiletajad ei ole sarnase laadimisega- võibolla teine tüüp parem. Ja taha näen väga hästi, traktori küljepeegel ulatub vähemalt meetri jagu kaugemale, kui tavaliselt- tegin selleks ekstra pikenduse. Kui see asi nii lihtne oleks ja libedalt läheks, siis teeksin kõik silo ühe masinaga.

Saab teha küll, aga hea meelega ei tee. Just kiletaja tõttu. Peamine probleem ongi kiletajale rulli pealelaadimisel. Kui rull pole ilusti käppade vahel, või kui ongi peaaegu vahel, aga ühe poole käpaga takistab liiga palju, siis lükkab rulli viltu ja ei päästa muu, kui õigeks nügimine. Kiletaja vasakule-paremale poole nihutamisega töö ajal ei ole ka enamasti suurt midagi peale hakata. Sageli vaatad, et kõik ok, läheb ilusti vahele, siis sõidad vaikselt edasi ja avastad, et ikka ei lähe, siis tagurdad ja see pagana rull ei taha kiletaja käppade vahelt ära tulla ja kisub teisipidi viltu, siis ongi see moment, et liigutad kiletajat veidi. Aga vahepeal on kiletajal juba pult lõugama hakanud ja nõuab rulli, veel hullem, kui nikerdamisega läheb rull vastu andurit, mis näitab, et rull on peal ja aeg kiletama hakata, aga rull on hoopis viltu ja see pagana kiletaja ei tea seda ja tahab rulli iga hinna eest peale tõsta, ükskõik mis pidi. Nüüd on see moment, kus jätad kiletaja seisma, lased rulli alla tagasi, aga juba on kiletaja käpad rullivõrku kahjustanud ja rull pole enam üldse rulli nägu, vaid meenutab vana jämedat okslikku kuusepakku. Siis tagurdad traktoriga, aga press läheb vastu rulli, mis istub nüüd pressi ja kiletaja vahel kindlalt ja kõikumatult, kui hiina müür. Ja siin ongi see moment, kus kuluks üks abimees appi rulle ´õigeks lükkama. Enamjaolt saab kõik rullid kiletatud, küll aga võib juhtuda, et nn haiget saanud rullide kühmud ja mügerikud takistavad rullil ringi käimist ja hakkab järjekordne uus jebla. Kui siiski on kedagi kaassõitjaks võtta, saab kiiremini. Palju on ka sel juhul abi, kui liigutad kiletajat ja abiline aitab rulli juures veidi kaasa. Aga nagu ka eelpool mainisin- rullid ei veere alati sinna, kuhu nagu peaksid veerema ja probleem on vahel olemas, hoolimata sellest, et kiletaja on vahetult pressi järel.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.